کابینت کلاسیک چیست

کابینت سازی اصفهان ارزان

کابینت کلاسیک یکی از پرطرفدارترین سبک کابینت های آشپزخانه در سراسر جهان است. از سالیان گذشته تا به امروز سبک کلاسیک دکور خانه و آشپزخانه از رایج ترین سبک های به کار گرفته بوده است که به دلیل جذابیت طراحی خود، در عین سادگی بسیار زیبا و پرطرفدار است. این نوع کابینت انواع مختلفی داشته و می تواند علاوه بر چوب طبیعی از چوب مصنوعی نیز ساخته شود. سبک کلاسیک، از قدیمی ترین و در عین حال زیباترین طرح کابینت است که به ظاهر خانه و آشپزخانه، نمایی اشرافی و سلطنتی می بخشد.

انواع کابینت کلاسیک

آشپزخانه کلاسیک برای افراد و سلایقی که به تلفیق سبک های قدیمی، هنری و اشرافی و در عین حال ساده و زیبا علاقمندند، بهترین گزینه است. امروزه، این طرح از کابینت، به دلیل محبوبیت و زیبایی خود در طرح ها و مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود.

به طور کلی کابینت کلاسیک در چهار دسته زیر تقسیم بندی می شود:

  • کابینت کلاسیک چوبی
  • کابینت کلاسیک ممبران
  • کابینت کلاسیک روکش چوب
  • کابینت کلاسیک رومی
کابینت کلاسیک چوبی آشپزخانه

کابینت کلاسیک چوبی

این سبک از کابینت چوبی مجلل ترین و لوکس ترین نوع از کابینت های کلاسیک است. جنس تمام بخش های این نوع کابینت از جنس چوب است. به این صورت که، جنس بدنه از جنس چوب ام دی اف و درب های کابینت از چوب هایی نظیر راش، بلوط، گیلاس، گردو و.. در سایز ها و ضخامت های متنوع ساخته می شود. سطوح این کابینت دارای طرح ها و نقوش زیبایی است که یا بصورت معرق کاری و با دست و یا توسط دستگاه سی ان سی بصورت ماشینی حکاکی شده اند.

بیشتر بخوانید : راهنمای خرید کابینت آشپزخانه چوبی

کابینت کلاسیک ممبران آشپزخانه

کابینت کلاسیک ممبران

کابینت کلاسیک ممبران نیز یکی دیگر از انواع کابینت آشپزخانه است که با نام های دیگری همچون کابینت پی وی سی و یا کابینت وکیوم نیز شناخته می شود. جنس بدنه این سبک کابینت ام دی اف سفید بوده و در قسمت درب ها از ام دی اف خام و بدون روکش به کار برده می شود. نقوش سطوح این کابینت نیز، توسط دستگاه سی ان سی حکاکی شده و در مرحله بعدی روکش وکیوم یا ممبران توسط دستگاه پرس وکیوم روی درب ها پرس می شود.

بیشتر بخوانید : جدیدترین مدل کابینت ممبران در اصفهان

کابینت کلاسیک روکش چوب آشپزخانه

کابینت کلاسیک روکش چوب

کابینت کلاسیک روکش چوب از لحاظ ظاهری شباهت بسیار زیادی به کابینت کلاسیک چوبی دارد. این نوع از کابینت با نام کابینت طرح چوب نیز شناخته می شود. بدنه ی این نوع کابینت از ام دی اف سفید در جه یک و جنس درب های آن نیز از ام دی اف خام ساخته شده و دو طرف آنها از یک روکش چوب طبیعی به ضخامت یک میلی متر پرس می شود. بعد از پرس شدن این لایه، روکش طبیعی چوب درب ها به سایز مورد نظر در می آیند. در مرحله بعدی و به کمک دستگاه سی ان سی ابزار و نقش مورد نظر روی درب ها اجرا می شود.

کابینت کلاسیک رومی

کابینت کلاسیک رومی، در واقع یک سبک از کابینت ایتالیایی است. کابینت رومی دارای ستون های از جنس چوب خراطی شده بوده که شباهت زیادی به ستون های روم باستان دارد. جنس بدنه کابینت رومی، ام دی اف سفید است و در قسمت درب ها از ام دی اف خام استفاده می شود که در نهایت این درب ها توسط دستگاه سی ان سی به شکل مورد نظر طراحی می شوند. معمولا این سبک از کابینت ، به رنگ سفیده درخواست شده و ساخته می شود.

کابینت کلاسیک رومی آشپزخانه

ویژگی های کابینت کلاسیک

  • از مهمترین ویژگی های کابینت کلاسیک می توان به طراحی دقیق و مهندسی شده و در عین حال ظرافت و زیبایی آن اشاره کرد. در طراحی این سبک از کابینت، نظم و زیبایی در کنار هم قرار گرفته و در کنار جذابیت های ظاهری، از تمامی فضای موجود استفاده کرده و فضای مفید و کاربردی را برای شما به همراه دارد.  بنابراین در پاسخ سوال کابینت کلاسیک چیست، می‌توان آن را سبک خاصی از کابینت با متریال و طراحی منحصربفرد برای خاص نشان دادن فضای آشپزخانه معرفی نمود.
  • در سبک کلاسیک، برای ساخت کابینت ها اغلب از چوب استفاده می شود. استفاده از چوب در ساخت این سبک از کابینت، به انعطاف پذیری و تلفیق دادن کابینت ها با فضای آشپزخانه کمک می کند. علاوه بر این، طراحی کابینت های چوبی به زیبایی با دیگر المان های محیط آشپزخانه نظیر کفپوش، سقف کاذب  و طراحی کناف و.. هماهنگ شده و ظاهر زیبایی را به فضا می بخشد.
  • با اینکه چوب، جنس ظریف تری نسبت به متریال های دیگر دارد؛ اما در طراحی و ساخت کلاسیک، استفاده از چوب‌های مستحکمی مثل راش، بلوط و.. علاوه بر زیبایی و ارائه ی شمایی از طبیعت، کیفیت و دوام مناسبی را نیز به دنبال دارد.
  • یکی دیگر از ویژگی های مثبت این سبک، طراحی مهندسی شده آن است. طراحی این سبک از کابینت به گونه ای است که قرارگیری عرضی و عمقی در آشپزخانه را به راحتی امکان پذیر می کند؛ این ویژگی، برای فضاها و آشپزخانه های کوچک بسیار مفید و کاربردیست چراکه تمام فضای موجود به بهینه ترین حالت ممکن مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
سنگ کابینت کلاسیک

ویژگی های کابینت کلاسیک از لحاظ ظاهری چیست؟

1. طرح ها و جزئیات تزئینی کابینت های کلاسیک بسیار ظریف کار شده اند؛ چراکه طراحی این سبک از کابینت، برگرفته از دکوراسیون قدیمی و کلاسیک می باشد. علاوه بر این، یکی از الزامات سبک کلاسیک، قرینگی طرح های اجرا شده در سطح چوب آنهاست.

2. تاج و سر ستون، در تمام طرح های کابینت کلاسیک به کار برده می شود. المان های تزئینی مانند سرستون و تاج، برگرفته از معماری رومی و یونانی است که شمایل آشپزخانه را لوکس و مجلل جلوه می دهد.

3. کابینت های کلاسیک اصیل، از جنس چوب ساخته می شوند. چوب هایی نظیر بلوط، راش، گردو و افرا، متریال های اصلی کابینت های کلاسیک می باشند. در واقع، از دلایل اصلی زیبایی این سبک از کابینت، استفاده از چوب طبیعی و نقوش و ظریف کاری هایی است که بر سطح آن صورت گرفته است.

البته امروزه به دلیل تعدد درخواست کابینت های کلاسیک، علاوه بر چوب، از متریال های غیر چوبی نیز برای ساخت آنها استفاده می شود.

معرق کاری کابینت کلاسیک

4. تمام المان های کابینت کلاسیک، همانند دستگیره های فلزی و چوبی دارای نقوش و طرح های حکاکی شده اند.
از بارزترین خصوصیات کابینت های کلاسیک، ظاهر کلاسیک و هنری آن است که در تمام اجزای آن نمود پیدا میکند. ازین جهت، در طراحی این کابینت ها از دستگیره های ساده، توکار و یا مخفی استفاده نمی شود. علاوه بر این، جنس این دستگیره ها نیز بر ظاهر کلی کابینت تاثیر داشته و معمولا از جنس فلز و چوب انتخاب می شوند.

5. رنگ های به کار گرفته شده در کابینت های کلاسیک، رنگ های خنثی و طبیعی می باشند.
بطور معمول، به دلیل جنس چوب و یا روکش چوبی کابینت های کلاسیک، رنگ آنها به رنگ طبیعی چوب می باشد. اما در بعضی از طراحی ها، رنگ های خنثی ای همانند سفید، کرم، قهوه ای یا گردویی نیز به کار گرفته می شوند.

6. برای آشپزخانه ها و فضاهای متوسط و بزرگ، بسیار زیبا هستند.
این سبک از کابینت به دلیل معرق کاری و ظریف کاری های ظاهری خود، نیاز به حجم مناسبی از چوب داشته که معمولا فضای قابل توجهی را نیز اشغال می کنند. همچنین، این نوع از کابینت به دلیل طرحها و نقوش ظاهری خود، در فضای های بازتر نمای زیباتری را به همراه دارند.

کابینت کلاسیک چوبی جادار

7. این سبک از کابینت بسیار جادار است.
به دلیل اینکه طراحی کابینت های کلاسیک بصورت عمقی و عمودی صورت می گیرد، از تمامی فضا به خوبی استفاده شده و قفسه ها بسیار جادار و عمیق اند که می توان ظروف و وسایل زیادی را در آنها قرار داد.

8. کانتر های مورد استفاده در این نوع کابینت، باید ارزشمند باشد.
زیبایی ظاهری کابینت، اصلی ترین ملاک سبک کلاسیک است. به همین دلیل، تمامی المان ها، مصالح و متریال مورد استفاده در آن باید باکیفیت و زیبا باشد. به همین دلیل جنس کانتر بهتر است از جنس ارزشمندی مانند سنگ های زیبایی همچون گرانیت و یا مرمر در نظر گرفته شود.

9. معمولا در طراحی کابینت کلاسیک، ویترین نیز به کار برده می شود.
بطور کلی هدف از طراحی این کابینت، القای ظاهری هنری، مجلل و حتی اشرافیست؛ به همین دلیل در بخشی از این کابینت، ویترین و شیشه ای برای به نمایش گذاشتن ظروف زیبا و ارزشمند قرار می گیرد.

10. معمولا طراحی، ساخت و اجرای کابینت کلاسیک هزینه های بالایی دارند.
جنس به کار رفته چوب، روکش چوبی، طراحی، نقوش و حکاکی سطوح کابینت و در نهایت ساخت و اجرای کابینت ، هزینه های بالایی دارد.

قیمت کابینت کلاسیک

از اصلی ترین دلایل تعیین کننده قیمت کابینت کلاسیک، می توان به جنس چوب و طراحی آن اشاره کرد. کابینت های کلاسیک اصیل و درجه یک معمولا از جنس چوب هایی نظیر بلوط، راش، گردو و افرا استفاده کرده و نقوش برجسته سطوح آن بصورت معرق کاری و کار دست است. همین امر، تاثیر فوق العاده از بر زیبایی این نوع کابینت خواهد داشت.

اما اگر خواهان پرداخت هزینه های کمتری می باشید، می توانید از کابینت های کلاسیک از جنس غیرپوبی و یا با مغذی ام دی اف و روکش چوب انتخاب کرده که طرح های آن بصورت ماشینی ک شده اند.

این فیلد را پر کنید

            

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.