ساخت کابینت کلاسیک

ساخت کابینت کلاسیک

ساخت کابینت کلاسیک که یکی از زیباتریم سبک های کلاسیک برای آشپزخانه می باشد، از آن جهت اهمیت دارد که، پر تردد ترین و کاربردی ترین قسمت یک خانه آشپزخانه آن می باشد؛ به همین دلیل هست که به آن قلب خانه می گویند. پس دکوراسیون آن خیلی مهم هست. در میان تعدد زیادی از سبک های متنوع کابینت، سبک کلاسیک طرفداران بیشتری دارد. سبک کابینت کلاسیک به فضای خانه شما شکوه و جلال می بخشد. برای خلق کردن یک آشپزخانه لوکس مواردی هست که باید انجام شود. ولی تنها مورد در بین ایتم های مشخص کننده این سبک در آشپزخانه کابینت ها نقش بارزتری دارند. برای داشتن آشپزخانه ای به سبک کلاسیک بایستی کابینت های مدل کلاسیک برای آن در نظر بگیرید.

ساخت کابینت کلاسیک

ساخت کابینت کلاسیک

خصوصیات ساخت کابینت کلاسیک

پر طرفدار ترین کابینت ها کابینت کلاسیک هست. این مدل کابینت در مقایسه با مدل مدرن آن که بسیار ساده می باشد ظاهری بسیار گسترده ای دارد و در مدل ها و طرح های با نقوش متنوع و زیبا پردازش می شود. در ساخت کابینت های کلاسیک از ریزه کاری و جزئیات زیادی استفاده شده است. به طوری که در شکل ظاهر آن شما شاهد بکارگیری انواع طرح های کنده کاری شده و برجستگی های چشم نواز خواهید بود. در این کابینت ها از اشکال منبت کاری به صورت ستون و سر ستون استفاده شده است همچنین با قرارگیری تاج در زیر چراغ و سایر طراحی ها تلاش شده است که طرح قرینه حفظ شود که از اصول ساخت کابینت کلاسیک می باشد.

نقش هود در ساخت کابینت کلاسیک آشپزخانه

در ساخت کابینت کلاسیک به طور معمول محل قرارگیری هود به صورت پنهانی کار می شود. همانطور که گفته شددر طراحی کابینت های کلاسیک به ریزه کاری و جزئیات خیلی توجه میشود تا بتوانند یک کار با اصالت و با شکوه بسازند. یکی از قسمت هایی که در ساخت آشپزخانه های کلاسیک مد نظر قرار داده می شود بکارگیری تاج و زیر چراغ در کابینت دیواری می باشد. البته در کنار تنوع بسیار زیاد طرح های تاج و زیر چراغی مدل دندان موشی این اجزا طرفداران زیادی دارد و جذابیت بیشتری دارد. در سبک های کلاسیک آشپزخانه سعی می شود کابینت های زمینی به شیوه ای طراحی شود که پایه آن ها مشخص نباشد لذا در این نوع طراحی از پاخور برای ساخت آن استفاده می کننند جلوه دکور نمای لاکچری تری پیدا کند.

ساخت کابینت کلاسیک

ساخت کابینت کلاسیک

استفاده  از ویترین در ساخت کابینت کلاسیک

ویترین ها یکی از اجزای جدای ناپذیر هر اشپزخانه کلاسیکی به شمار می روند که در انواع متنوع طرح ها اجرا می شوند. یکی از اصول طراحی و ساخت یک آشپزخانه کلاسیک و ایده آل وجود ستون ها و سرستون های با نقش های زیبا و برجسته می باشد که در آخر کار دکوراسیون آشپزخانه را زیباتر نشان خواهد داد. امروزه علاوه بر زیبایی سعی شده است از ظرفیت آشپزخانه با حداکثر شرایط ممکن بهترین استفاده را داشت بدین ترتیب که مثلا این ستون های زیبا را به یک فضای کاربردی در آشپزخانه ها مبدل کرده است و از آن به عنوان سوپر ادویه بهره برده اند. در حقیقت کابینت های طرح کلاسیک علاوه بر حالت زیبا و تزئینی که دارند امکان استفاده حداکثری و بهینه سازی فضای آشپزخانه را برای ما مهیا کرده اند که برای ساخت کابینتکلاسیک در نظر گرفته می شود.

سفارش ساخت کابینت کلاسیک

سفارش ساخت کابینت کلاسیک

اصول طراحی برای ساخت کابینت کلاسیک چیست ؟

طراحی کابینت کلاسیک مانند طراحی لباس برای انسان ها می باشد. بمثل اینکه به یک مهمانی رسمی دعوت شده اید و کت و شلوار خود را می پوشید یا اینکه با دوستان صمیمی تان تصمیم گرفته اید به یک پیک نیک خارج از شهر بروید یک لباس غیر رسمی و راحتی می پوشید، پس بقیه پوشش خودتان را هم با آن هماهنگ می کنید که متناسب باشد. در طراحی آشپزخانه کلاسیک هم طراحان دقیقاً چنین کاری صورت میگیرد و سعی می کنند اجزا مختلف محیط را باهم هماهنگ کنند تا یک هارمونی داشته باشد،  انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه و جنس آن بر اساس همین اصول انجام می شود که در ادامه به چند مورد از این اصول اشاره خواهیم کرد:

  • استفاده از رنگ های سفید، طلایی، کرم و طوسی
  • لبه های گرد و تراش خورده
  • بکار گیری سنگ های طبیعی و مصنوعی برای صفحه ساخت کابینت کلاسیک
  • دستگیره ها و درب های طرح دار
  • استفاده از چوب و روکش چوب و همچنین رنگ در ساخت کابینت کلاسیک
  • عدم سادگی یکی از اصول طراحی و ساخت کابینت کلاسیک  می باشد.

ساخت کابینت کلاسیک باید به صورتی انجام شود که علاوه بر داشتن کارایی، ظاهری لوکس و بسیار فاخر و با شکوه برای محیط به ارمغان بیاورد. گاهی اوقات بعض افراد فکر میکنند کابینت کلاسیک حتما باید بسیار پر کار و پر نقش و نگار باشد اما این نکته را در نظر بگیرید که کابینت چوبی کلاسیک سفارشی ترین نوع کابینت است و همه جزئیات آن می تواند به سلیقه مشتری سفارشی سازی شود و تغییر  کند. توجه داشته باشید که استفاده از یک درب کابینت طرح دار یا ابزار خورده می تواند تا حد زیادی کابینت شما را از سادگی در بیاورد و برای زیبایی محیط آشپزخانه ممکن است همین کافی باشد مخصوصاً اگر محیط شما خیلی بزرگ نباشد.

اگر قصد دارید طراحی شما فانتزی باشد در نظر داشته باشید که استفاده از درب‌های چوبی ورودی و اتاقی می تواند فضای کلی خانه شما را تا حد زیادی تغییر دهد. درب لابی چوبی غالباً خود‌رنگ (رنگ چوب طبیعی) و یا با استفاده از دیگر رنگ های روشن طراحی و اجرا می شود.

ساخت کابینت کلاسیک

ساخت کابینت کلاسیک

رنگ های روشن بهترین پیشنهاد برای ساخت کابینت کلاسیک

در آشپزخانه کلاسیک رنگ های تیره فضای آشپزخانه شما را کوچکتر جلوه می دهد، همین منظور اگر آشزخانه شما خیلی بزرگ نیست توصیه می کنیم بجای رنگ های تیره و سرد از رنگ روشن استفاده کنید. اصول طراحی و ساخت کابینت کلاسیک در این سال های گذشته تغییرات زیادی کرده و به سمت سبک های مدرن تر و ساده پیش می رود به عبارت بهتر امروزه استفاده از کابینت های کلاسیک نیمه مدرن یا همان کابینت نئوکلاسیک کامل رایج شده است و خواهان زیادی دارد.

سخن نهایی در ساخت کابینت کلاسیک

در این مقاله سعی کردیم ویژگی های کلی و اصول طراحی کابینت کلاسیک را بیان کنیم همچنین عناصر مهم و حیاتی برای این کار را مورد بررسی قرار دادیم. اصلی ترین موضوع در طراحی آشپزخانه کلاسیک این است که مانند کابینت روکش چوب از تمامی پیچیدگی ها و شلوغی‌های غیر ضروری اجتناب کنیم و به سادگی اهمیت دهیم. توجه به رنگ ها در طراحی دکوراسیون مهم است و استفاده درست از خصوصیات رنگ ها تفاوت یک طراحی دکوراسیون خوب و بد را می سازد.

ساخت کابینت کلاسیک

 

پیشنهادات داغ برای مطالعه :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید