پرطرفدارترین رنگ کابینت پلی اورتان

پرطرفدارترین رنگ کابینت پلی اورتان

پرطرفدارترین رنگ کابینت پلی اورتان را می توان بر روی چوب یا سطوح رنگ شده استفاده کرد. استفاده از وارنیش پلی اورتان، به دلیل ایجاد مقاومت در برابر فرسایش و حرارت و ساییدگی، برای کابینت های خانگی بسیار مورد توجه بوده است. رنگ پلی اورتان به ویژه برای کابینت های انزو در سبک نئوکلاسیک مورد استفاده است. استفاده از این رنگ برای روکش کردن سطوح چوبی و ام دی اف، به خصوص سطوح چوبی ممبران، بسیار کاربردی است. این پوشش رنگی، هم به صورت براق و هم به صورت مات قابل اجراست، و با توجه به براقیت مدنظر، به صورت پلی اورتان هایگلاس و پلی اورتان ساتین قابل خریداری است.

بیشتر بخوانید مقاله پرطرفدارترین رنگ کابینت پلی اورتان : قیمت کابینت پولیشی

پرطرفدارترین رنگ کابینت پلی اورتان

رنگ پلی اورتان، بر پایه آب یا روغن

رنگ پلی اورتان بر پایه آب، بوی کمتری ایجاد می کند و سریع تر خشک خواهد شد. اما پلی اورتان بر پایه روغن، مقاوم تر است و تحمل حرارت بیشتری خواهد داشت. به همین علت است که معمولا برای کابینت آشپزخانه از رنگ پلی اورتان بر پایه روغن استفاده می شود.

پلی اورتان بر پایه آب، بیشتر برای پوشش کفپوش کاربرد دارد. البته اگر برای رنگ کردن کابینت های آشپزخانه از رنگ های لاتکسِ ساتین و رنگ هایِ پوستِ تخم مرغی استفاده شده باشد، شاید بهتر باشد برای پوشش نهایی از پلی اورتان مبتنی بر آب استفاده شود. استفاده از پلی اورتان مبتنی بر روغن بر روی این سطوح، ممکن است موجب ایجاد ته رنگِ زرد و کهربایی شود و مورد پسند قرار نگیرد. اما استفاده از پلی اورتان مبتنی بر آب، بر روی سطوحی که با رنگ اکلیریک یا لاتکسِ براق رنگ شده اند، توصیه نمی شود.

‌مزیت های استفاده از پوشش رنگی پلی اورتان

 • مقاومت مناسب در برابر شکستگی و ساییدگی
 • پایداری مناسب در برابر حرارت و نور خورشید
 • ضد آب بودن و مقاومت در برابر رطوبت هوا و جلوگیری از جذب نم در بافت کابینت
 • خشک شدن سریع
 • اکسیده نشدن سطح رنگی
 • طول عمر بالا
 • قابل استفاده در طرح های براق و مات

اهمیت رنگ کابینت پلی اورتان

سطح این کابینت ها از نما بسیار جذاب و چشمگیری برخوردار می باشد. ضخامت درب این‌ کابینت ها از دیگر کابینت ها بیشتر است تا پس از ابزار زنی درب کابینت دچار مشکلی نشود.

پس از پردازش رنگ بر روی کابینت ها، می توان از آن در دکوراسیون به خوبی استفاده کرد. انتخاب بهترین رنگ کابینت پلی اورتان بسیار حائز اهمیت است. زیرا هر یک از رنگ های مخصوص این نوع کابینت از ویژگی ها و مشخصات متفاوتی برخوردار می باشند. با انتخاب بهترین و مناسب ترین گزینه می توان در آشپزخانه خود از دکوراسیون جذابی بهره مند شد و تا سالیان سال از کابینت پلی اورتان استفاده کرد. برای پردازش رنگ بر روی کابینت ها می توان با توجه به نوع کابینت از رنگ به خصوصی استفاده کرد.

کابینت پلی اورتان نیز به وسیله سه رنگ پلی استر، انزو و پولیشی تولید می گردد. بدین شکل کاربران می توانند با در نظر داشتن ویژگی های این رنگ ها متناسب با بودجه خود برای انتخاب رنگ تصمیم بگیرند.آلوپینو با ساخت کابینت در اصفهان و طراحی های منحصر به فرد خود میتواند شما را در انتخاب و اجرای کابینت مورد نیاز خود یاری دهد.

انواع مدل های کابینت پلی اورتان بر اساس رنگ بدنه چیست؟

از جمله رنگ‌های رایج در ساخت کابینت پلی اورتان می شود به این رنگ‌ها اشاره کرد:

 • سفید
 • مشکی
 • رنگ قهوه ای
 • رنگ های روشن دیگر
 • خاکستری
 • آبی
 • سبز

همانطور که تا به حال متوجه شدید، بر خلاف انواع کابینت های رایج که بیشتر در رنگ های رایج مانند سفید، خاکستری و قهوه ای تولید می شوند، این کابینت ها دارای تنوع رنگی بسیار زیادی هستند.

 • مدل کابینت پلی اورتان سفید

رنگ سفید همیشه یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها برای کابینت‌هاست و فضا را روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

کابینت های سفید مات و سفید براق دارای سطوح مختلف روشنایی هستند. سادگی و انعکاس نور سفید بی نظیر است. ترکیب رنگ سفید با یک رنگ مخالف مانند مشکی نیز ترکیب جذابی خواهد بود. به خصوص زمانی که  از چوب نیز در طراحی استفاده شده باشد. رنگ های نزدیک به سفید مانند صدفی و طلایی علاوه بر داشتن ویژگی های مثبت رنگ سفید، فضای آشپزخانه را مینیمال تر می کنند.

 • مدل کابینت پلی اورتان مشکی

کابینت پلی اورتان مشکی نیز مانند رنگ سفید در طرح های مختلف استفاده می شود. این رنگ کابینت را می توان با لوازم آشپزخانه استیل ترکیب کرد یا به کمک نورپردازی‌ها می‌توانید فضایی خاص رو در آشپزخانه ایجاد کنید. همچنین کابینت های مشکی گزینه خوبی برای ترکیب با رنگ های دیگر مانند سفید یا چوبی هستند.

 • مدل کابینت پلی اورتان قهوه ای

سومین رنگ رایج قهوه ای است. قهوه ای در کابینت های پلی اورتان در رنگ های روشن و تیره استفاده می شود. ترکیب قهوه ای تیره و روشن نیز یک ترکیب زیبا است.

بیشتر بخوانید مقاله پرطرفدارترین رنگ کابینت پلی اورتان :قیمت کابینت چوبی لوکس

پرطرفدارترین رنگ کابینت پلی اورتان

 • مدل کابینت پلی اورتان خاکستری

رنگ های کابینت پلی اورتان مانند خاکستری نیز انتخاب عاقلانه ای هستند. ترکیب رنگ خاکستری کابینت ها یک هارمونی جذابی را با کفپوش چوبی ایجاد خواهد کرد.

 • مدل کابینت پلی اورتان آبی

 آبی از جمله رنگ های آرامش بخشی است که با وجود تفاوت رنگی که با دیگر اجزای آشپزخانه دارد، می توان آن را به خوبی با آن‌ها ترکیب کرد و فضایی بسیار دوست داشتنی و آرامی را ایجاد کرد. کابینت پلی اورتان آبی به صورت مات و براق وجود دارد.

 • مدل کابینت پلی اورتان سبز

اگر از طرفدارن سبک کلاسیک هستید می‌توانید از کابینت پلی اورتان سبز کم رنگ استفاده کنید. رنگ سبز می تواند به آشپزخانه جان ببخشدو طراوت و شادابی را در قلب خانه ایجاد نماید. البته به شرطی که درست و مطابق با طراحی سایر اجزا انتخاب شود.

اگر برای انتخاب رنگ ،نوع و طرح کابینت خود نیاز به مشاوره دارید میتوانید با آلپینو تماس بگیرید. آلپینو با ساخت انواع کابینت ها در رنگ ها و طرح های مختلف به ویژه ساخت کابینت هایگلاس در اصفهان در دسترس شما خواهد بود.

مقایسه پلی اورتان با سایر پرداخت ها

پلی اورتان تنها یکی از انواع روکش هایی است که می توان از آن برای محافظت و تقویت کابینت های رنگ شده استفاده کرد. برخی از گزینه های دیگر که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

 • لاک: لاک یک روکش شفاف است که در برابر رطوبت و سایش مقاوم است.این روکش در طیف وسیعی از شفافیت موجود است و می‌توان آن را روی رنگ‌های پایه آب یا روغنی اعمال کرد.
 • Shellac: Shellac یک پوشش طبیعی است که از ترشحات حشره لاک ساخته شده است. این پوشش به سرعت خشک می شود و رنگ کهربایی طبیعی دارد. استفاده از Shellac نسبتاً آسان است و می توان سطح را به سرعت براق کرد.
 • لاک اکریلیک: لاک اکریلیک یک روکش بر پایه آب است که به راحتی تمیز می شود و دارای سطوح کمی از ترکیبات آلی فرار (VOCs) است. این روکش به راحتی خشک می شود و در پایان سخت و بادوام می‌گردد. لاک اکریلیک در طیف وسیعی از براقیت موجود است.
 • لاک پوششی: لاک پوششی، روکشی است که به سرعت خشک می شود و می توان آن را در لایه های نازک اعمال کرد تا سطحی براق ایجاد شود. در برابر آب و سایش مقاوم است اما به مرور زمان زرد می‌شود.

بیشتر بخوانید مقاله پرطرفدارترین رنگ کابینت پلی اورتان : قیمت کابینت پلی اورتان

 

پرطرفدارترین رنگ کابینت پلی اورتان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید