کابینت کلاسیک طوسی

کابینت کلاسیک طوسی

کابینت های کلاسیک خاکستری یا طوسی در انواع طیف های مختلف تیره و روشن مورد توجه بسیاری از خاص پسندان قرار گرفته است. در برخی از این طرح های کابینت کلاسیک طوسی کامل برای ساخت کابینت از ترکیب دو رنگ مختلف نظیر طوسی و سفید ، طوسی و مشکی و … استفاده شده است، دلیل این کار این است که طوسی در هر طیف رنگی که باشد کاملا رنگ خنثی است و با ترکیب شدن با سایر رنگ ها جذابیت چشم گیری پیدا می کند.

در برخی از طرح های کابینت کلاسیک طوسی کابینت های قسمت بالا به صورت طوسی بسیار تیره طراحی می شوند و کابینت های قسمت پایین نیز طوسی تیره هستند که این طرح ها زیبایی و جذابیت بسیار خاصی دارند و باعث خلق فضایی بی نظیر در آشپزخانه می شوند ترفند طراحی دکوراسیون داخلی برای این رنگ کابینت استفاده از اکسسوری های طلایی و نقره ای می باشد مثال: قرار دادن یک گلدان طلایی براق بر روی کابینت کلاسیک طوسی بسیار جذاب و چشم نواز خواهد شد!

اگر فضای آشپزخانه منزل تان بسیار کوچک است بهتر است برای ایجاد فضایی دلباز و بزرگ تر از کابینت های طوسی با رنگ بسیار روشن استفاده نمایید، زیرا استفاده از کابینت های طوسی رنگ تیره فضای کوچک را چندین برابر کوچکتر می کند به اصطلاح کاری، فضا را خفه می کند. کابینت های طوسی تیره نیز برای آشپزخانه ها با فضای بزرگ انتخابی ایده آل هستند.

کابینت کلاسیک طوسی

روانشناسی رنگ طوسی در منزل

تاثیر رنگ طوسی در فضایی مثل فضای منزل وابسته به سایه آن در طیف رنگی است. اگر طوسی سایه‌ای از زرد در خود داشته باشد، محیط را بسیار افسرده می‌کند. به ویژه اگر با المان‌های قهوه‌ای در اتاق همراه شود. حضور رنگ طوسی در کنار رنگ سفید، فضایی تمیز و با طراوت را به ارمغان می آورد. ممکن است از نظر خیلی از افراد رنگ طوسی یا همان خاکستری خسته کننده ترین رنگ در طراحی داخلی منزل به نظر برسد، اما این رنگ می تواند بسیار شیک و لاکچری است . علاوه بر این اگر شما به دنبال دکوراسیونی خاص و توجه برانگیز برای آثار هنری، وسایل دکوراتیو و اکسسوری های خاص خود هستید به رنگ های خنثی مانند طوسی نیاز دارید.

رنگهای مکمل طوسی در دکوراسیون منزل چیست؟

نکته مهم در چیدمان فضای داخلی، انتخاب درست رنگ‌ و بافت‌ می باشد. رنگ طوسی رنگی کاملا خنثی اما حالت دار است که در دکوراسیون داخلی به راحتی مثل آب خوردن با رنگ‌های دیگر به زیبایی ترکیب می‌شود. اما باید در هر پالت، سایه مناسبی از طیف طوسی را انتخاب نمایید.

طوسی و سفید بهترین تلفیق رنگی برای کابینت های کلاسیک است؟

بله ، جسورانه ترین ترکیب رنگی برای طوسی ترکیب انواع مختلف طیف های طوسی و سفید در طراحی داخلی مخصوصا آشپزخانه می باشد. این ترکیب رنگ فوق العاده چشم‌گیر و جسورانه است. باید بدانید که همه تن‌های رنگ طوسی و سفید با هم هم‌خوانی زیادی ندارند، بنابراین همیشه سفید خالص را با طیف طوسی (از نقره‌ای گرفته تا خاکستری) ترکیب کنید.

در دکوراسیون داخلی آشپزخانه بطور کلی رنگ طوسی را رنگی خنثی و هم خانواده با رنگ های خنثی دیگر همانند سفید و سیاه در نظر می گیرند اما باید ذکر کنیم که طوسی همانند رنگ های دیگر هم می تواند طیفی گرم و یا سرد داشته باشد و این بستگی به ترکیب شدن و میزان ترکیب رنگی آن دارد.

طیف رنگی خاکستری را در پالت رنگی خارجی به حدود 20 عدد تقسیم می کنند. اما در ایران برای دکوراسیون داخلی این طیف به حدود 10 رنگ کاهش پیدا می کند.

چگونه با کابینت کلاسیک طوسی فضایی شاد خلق کنیم؟

با استفاده از رنگ طوسی کابینت های کلاسیک در طراحی داخلی می توانیم آشپزخانه ای بسیار شاد داشته باشیم‌. به شرط اینکه از رنگ سفید و پالت مناسب با این رنگ و خانواده این رنگ استفاده کنید. طوسی با رنگ های شادی همچون زرد یا طلایی، سبز و قرمز بسیار زیباتر می شود. ترفند استفاده از رنگ طوسی انتخاب یک پالت حرفه ای  رنگی در کنار آن می باشد. کابینت کلاسیک طوسی با عناصر گرم مانند چوب، یا رنگ های گرم و سرد و جسورانه مانند قرمز، نارنجی، زرد، سبز، صورتی، آبی ارتباط فوق العاده ای برقرار می کند و تشکیل یک ست زیبا را می دهد. خب لازم به ذکر است موارد رنگی که بیان کردیم را در قالب اکسسوری، ظروف آشپزخانه، فرش و دیوارکوب های تزیئنی و… در آشپزخانه بگنجانید.

کابینت کلاسیک طوسی

طیف رنگ طوسی در کابینت های کلاسیک را توضیح دهید؟

خاکستری طبیعی: همان رنگی می باشد که در طبیعت دیده می‌شود. مثل رنگ خاک، پرندگان و کوه‌ها…

خاکستری نقره‌ای: به رنگ خاکستری ای که از حاصل سه رنگ آبی، سبز و قرمز تهیه شده باشد را می گویند و میزان مشخصی رنگ سفید به آن اضافه می شود این رنگ بیشتر تناژ بسیار روشن دارد به همراه میزانی براقیت و انعکاس، که برای ادوات دکوراسیون و تزئینات بسیار مناسب است.

خاکستری سربی: از ترکیب رنگ قرمز و سبز با میزان بیشتری آبی تشکیل می‌شود. که طیفی شبیه آبی دارد و به رنگ استیل بسیار شباهت دارد.

ذغالی یا دودی: به رنگ خاکستری که حاصل از سه رنگ آبی، سبز و قرمز باشد را می گویند و میزان مشخصی رنگ مشکی که به اضافه می شود

طوسی سبز: از ترکیب رنگ قرمز و آبی با میزان بیشتری سبز تشکیل می‌شود. که طیفی شبیه طوسی و سبز را داراست.

مزایای استفاده از رنگ خاکستری عبارتند از:

  • توانایی طراحی اتاق به هر سبکی. این رنگ در سبک های زیادی کاربرد دارد پس دست شما را برای انتخاب باز می گذارد.
  • اگر رنگ خاکستری به عنوان یک رنگ پایه باشد، می توانید با جایگزین کردن رنگ پارچه و اکسسوری های کوچک تر و…. که به طور چشمگیر اتاق نشیمن را تغییر می دهد، طراحی اتاق را تغییر دهید، در حالی که هزینه ها به حداقل کاهش پیدا می کند.
  • رنگ خاکستری یا طوسی (توسی) رنگی است که جایگاه آن تغییر نمی کند چون رنگی خنثی و پایه است و آلودگی روی آن به سختی قابل مشاهده است. این ویژگی به شدت برای بسیاری از افراد و خانه ها قابل اهمیت است. انتخاب رنگ خاکستری در اتاق نشیمن به آرامش عمیق کمک می کند.

قوانین اساسی استفاده از رنگ طوسی برای کاببینت کلاسیک

شما قرار است برای آشپزخانه ی منزلتان هزینه کنید پس با شناخت قوانین ترکیب رنگ و فضا می توانید بهترین خروجی کار را پیش بینی کنید برایتان واضح توضیح می دهیم: اگر می خواهید آشپزخانه حسی آرام و لطیف را القا کند به دنبال رنگ طوسی روشن بروید. اما اگر می خواهید آشپزخانه تان درخشش و جذابیت بیشتری داشته باشد می توانید طیف رنگی طوسی تیره را مد نظر بگیرید.

رنگ خاکستری تیره باعث می شود سایر رنگ های به کار رفته در اتاق بیشتر از آنچه فکر می کنید نمایان شوند. وقتی که مناسب ترین طیف رنگ خاکستری را برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه ی خود انتخاب کردید حالا نوبت به استفاده از رنگ های مناسب در کنار آن می شود که ما در این مقاله سعی کردیم بسیار صادقانه برایتان بازگو کنیم.

کابینت کلاسیک طوسی

برای جذابیت بیشتر کابینت های کلاسیک طوسی المان های تکمیلی را نام ببرید؟

طوسی رنگی بسیار جذاب، پرکاربرد و مناسب برای طراحی آشپزخانه است. این رنگ خنثی با داشتن مزیت های بی شمار یک انتخاب محبوب برای کابینت های آشپزخانه می باشد. کابینت طوسی می تواند جلوه آشپزخانه شما را گرم یا سرد به نمایش گذارد؛ عجیب است نه؟ یک رنگ بتواند هم فضایی سرد به وجود آورد و هم گرم؟ اما واقعیت این است که این مورد یکی از ویژگی های خاص و بارز رنگ طوسی است.

پیشنهادات داغ برای مطالعه :

            

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.