کابینت کلاسیک اروپایی

کابینت کلاسیک اروپایی چیست ؟

کابینت کلاسیک اروپایی یا ایتالیایی از جمله مدل های کابینت می باشند که در سرتاسر جهان محبوبیت زیادی پیدا کرده و مورد توجه بسیاری از افراد واقع شده است. در واقع دلیل محبوبیت و موردتوجه بودن این سبک از کابینت ها این موضوع  است که آنها نوستالژیک بوده و حسی از زمان گذشته را در ذهن مخاطبین خود تداعی می کنند. به طور کلی کابینت کلاسیک به نوعی از کابینت گفته می شود که به سبکی قدیمی و نوستالژی با متریال جدید طراحی و ساخته می شوند.

از آنجایی که آشپزخانه قلب خانه بوده و خانم ها وقت زیادی را در آنجا میگذارنند، هرچه این فضا و قسمت دکوراسیون و طراحی جذاب داخلی آن زیبایی و جذابیت بیشتری داشته باشد باعث انرژی بیشتر و ایجاد احساس خوشایند در بانوان خانه دار و دیگر افرادخانه خواهد شد. از جمله اساسی ترین لوازم اشپزخانه که باعث شیک شدن و زیبا ترشدن مکان اشپزخانه می شود قسمت کابینت ها خواهد بود. در واقع، در زندگیهای امروزی کابینت ها کاربردها بسیار زیادی پیدا کرده و قابلیت دسته بندی منظم و شیک وسایل را ایجاد کرده و همچنین در بعضی از مدلها امکان نمایش وسایل تزیینی منزل را فراهم می کند.

پیشنهاد کارشناس:

برای کسب اطلاعات تکمیلی، مطلب کابینت کلاسیک چیست را مطالعه کنید.

کابینت کلاسیک اروپایی

کابینت کلاسیک اروپایی

ویژگی های کابینت کلاسیک اروپایی

یکی از مهمترین ویژگی های کابینت کلاسیک اروپایی این است که با طراحی تمام چوب خود، تلفیقی از طبیعت و هنر را به نمایش میگذارد. همچنین این سبک از کابینت ها به گونه ای طراحی می شوند که بیش ترین استفاده از فضای آشپزخانه را انجام داده باشد، بنابراین این کابینت ها موجب بهینه سازی فضای آشپزخانه خواهند شد؛ همین موضوع دلیلی شده است تا  این کابینت ها برای طراحی انواع آشپزخانه اعم از کوچک و بزرگ کاربرد داشته و استفاده شوند؛ اما در طراحی آشپزخانه های کوچک به این سبک، توصیه می کنیم تا در طراحی و ساخت آن از رنگ سفید استفاده شود تا فضای آشپزخانه را بزرگتر و روشن تر نشان دهد.

با اینکه در گذشته برای ساخت کابینت کلاسیک تنها از رنگ قهوه ای استفاده می شد اما امروزه با توجه به سلقه های مختلف، هیچ محدودیتی در استفاده از رنگ وجود ندارد؛ اما رنگ سفید دکوراسیون آشپزخانه شما را شادب تر و زیباتر خواهد کرد. کابینت های کلاسیک اروپایی از بافت های ساده و پیچیده چوبی ساخته می شوند که می توانند فضای متفاوت و شگفت انگیزی را در دکوراسیون منزل ایجاد کنند. اگر علاقمندید که فضای رسمی و لوکسی را در درون آشپزخانه خود داشته باشید توصیه می کنیم از رنگ چوب گردو استفاده کنید. در انواع مدل های کابینت های کلاسیک اروپایی حکاکی ها و گره های ساده و پیچیده چوب در طرح کابینت کاملا نمایان بوده که همین ویژگی ارزش زیبایی و جذابیت این سبک کابینت ها را چند برابر کرده است.

انواع کابینت اروپایی / ایتالیایی

کابینت های ایتالیایی یا اروپایی را می توان بر اساس فاکتورهای مختلفی از قبیل طرح و مدل و همچنین جنس بدنه آنها در دسته بندی های مختلفی قرار داد. به همین دلیل می توان از آنها در آشپزخانه هایی با دکوراسیون های مختلف استفاده کرده و فضایی زیبا و فوق العاده را پیاده سازی کرد. از مهم ترین دسته بندی های ارائه شده برای این کابینت های اروپایی عبارتند از:

 • کابینت مدرن اروپایی – ایتالیایی

بطورکلی وقتی به سبک زندگی اروپایی اعم از لباسها و طرز پوشش، چیدمان منزل و.. نگاهی می اندازید، بدون شک اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند، سادگی است. سادگی را می توان از اصلی ترین ویژگی های کابینت مدرن ایتالیایی دانست و این موضوع همان دلیلی است که این کابینت ها تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته اند. علاوه بر سادگی به کار رفته در طراحی کابینت مدرت اروپایی، ویژگی های دیگری نیز در آنها وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 1. تمرکز روی سادگی و حذف هرگونه حکاکی و منبت کاری و عدم استفاده از یراق آلات و طرح های برجسته یا تور رفتگی ها روی بدنه کابینت.
 2. تلاش و برنامه ریزی جهت استفاده بهینه از فضای آشپزخانه
 3. طراحی کابینت ها با ارتفاع کم
 4. استفاده از جزیره با طرح های ساده و کاملا مدرن
 5. بکارگیری سطوح براق برای کابینت.

 • کابینت کلاسیک اروپایی – ایتالیایی

کابینت کلاسیک اروپایی از دیگر مدل های کابینت اروپایی یا ایتالیایی بوده که در تمام جهان طرفداران بسیاری دارد. بطورکلی با کمی توجه به قصر و عمارت های قدیمی اروپایی و ایتالیایی می توان به علاقه گذشتگان آنها به تجملات و خانه های سلطنتی پی برد. نمونه ای از این علاقه را می توان در بکارگیری هنر و تجملات در طراحی و ساخت کابینت کلاسیک اروپایی مشاهده کرد که دقیقا نقطه مقابل سبک کابینت مدرن می باشد. این کابینت ها زیرمجموعه ای از کابینت چوبی آشپزخانه می باشند که با رنگ های گرم فضایی فوق العاده را به وجود آورده اند.

از مهم ترین خصوصیات کابینت کلاسیک ایتالیایی می توان به طراحی سلطنتی و تجمل گرایی، استفاده از تاج و سر ستون و پاخور و همچنین منبت کاری ها و یراق آلات مجلل اشاره کرد. همچنین، در طراحی این سبک از کابینت، برای روی جزیره و کابینت های ردیف پایین از سنگ های مرمر استفاده خواهد شد که زیباسازی و مجلل تر شدن کابینت ها تاثیرگذار خواهد بود.

رنگ کابینت کلاسیک اروپایی

در طراحی کابینت های اروپایی و ایتالیایی علاوه بر طراحی ظاهریو ساختار کلی آن، انتخاب رنگ ها نیز به توجه زیادی نیاز خواهد داشت. رنگ بندی مورد استفاده برای کابینت های مدرن سبک ایتالیایی در اغلب مواقع مکمل هم هستند. به همین دلیل کنتراست خوبی در فضا ایجاد شده و فضای کوچک آشپزخانه ها را بزرگتر جلوه می دهد. اما رنگ بندی کابینت کلاسیک اروپایی به دلیل تاکید زیادی که به استفاده از چوب در آنها وجود دارد، در اغلب موارد از رنگ های گرم یا خنثی نظیر قهوه ای، کرم، سفید و.. به کاربرده می شود. یک نکته بسیار مهم در انتخاب رنگ برای این سبک کابینت این است که باید به صورت براق باید اجرا شوند. براق بودن کابینت های اروپایی باعث میشود تا به گزینه ای مناسب برای آشپزخانه های کوچک تبدیل شده، نور را به خوبی انعکاس داده و باعث دلباز تر نشان دادن فضای آن شود.

جنس کابینت کلاسیک اروپایی

کابینت های طراحی شده در سبک های مختلف از متریال های گوناگونی تولید خواهند شد. جنس کابینت های اروپایی نیز  با توجه به انواع آن با هم فرق دارد. بطورکلی، در نوع کابینت کلاسیک معمولا از چوب های طبیعی مانند راش، گردو و بلوط و.. برای آنها استفاده میشود. این در حالیست که برای سبک های مدرن بیشتر از متریال های ارزان تر استفاده خواهد شد. کابینت های گلاس ایتالیایی، ام دی اف و لمینت از جمله گزینه های پرطرفداری می باشند که با قیمت های ارزان تر نسبت به چوب ارائه میشوند.

کابینت کلاسیک اروپایی

کابینت کلاسیک اروپایی

نکات مهم در انتخاب کابینت های اروپایی کلاسیک و مدرن

از سری نکات مهمی که هنگام خرید کابینت کلاسیک و مدرن اروپایی باید به آنها توجه کنید، عبارتند از:

 • اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است، بهتر است کابینت سبک مدرن اروپایی را انتخاب کنید. این مدل از کابینت اروپایی نسبت به کابینت کلاسیک اروپایی طراحی ساده تری داشته و به دلیل سطح صاف و یکدست و بدون یراق آلات خود باعث بزرگتر جلوه دادن محیط خواهند شد.
 • در خانه هایی که سبک کلی آنها کلاسیک می باشد، انتخاب کابینت کلاسیک اروپایی بهترین انتخاب خواهد بود.
 • کابینت های اروپایی معمولا سطح براق و درخشنده ای دارند. اگر سطوح براق را نمی پسندید، بهتر است این نکته را به سازنده کابینت خود اطلاع هید.
 • در کابینت های مدرن از دستگیره استفاده نمیشود.
 • جنس بدنه کابینت ها باید با دقت زیادی انتخاب شود تا زیبایی طراحی آنها همیشگی بوده و افت کیفیت نداشته باشد. جنس انواع چوب و  ورق های ام دی اف متفاوت بوده و برای کابینت های اروپایی باید بتوانید بهترین جنس ها را انتخاب کنید.

قیمت کابینت کلاسیک اروپایی

قیمت کابینت آشپزخانه چه در سبک های مدرن و کلاسیک اروپایی و ایرانی تحت تاثیر عوامل و معیار های مختلفی خواهند بود. مواردی همچون انتخاب جنس بدنه، ضخامت ورق های به کار رفته در بخش های مختلف، اندازه و ابعاد، نوع کابینت و جزیره و غیره همگی می توانند در قیمت کابینت کلاسیک تاثیرگذار باشند. با توجه به عوامل متعددی که در نرخ گذاری کابینت های ایتالیایی نقش دارند، پیشنهاد میکنیم برای استعلام قیمت روز با کارشناسان آلپینو تماس بگیرید.

کابینت کلاسیک اروپایی

ساخت انواع کابینت کلاسیک اروپایی

مجموعه آلپینو از بزرگترین و حرفه ای ترین تیم های فعال در حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون بوده و با بیش از چندین سال سابقه درخشان، بیش از صدها پروژه طراحی دکوراسیون و کابینت آشپزخانه را در کارنامه خود ثبت کرده است.شما می توانید برای سفارش طراحی و ساخت انواع کابینت ممبران، کلاسیک، چوبی ایرانی و اروپایی با بهترین متریال و ضمانت کیفیت با ما تماس بگیرید. این مجموعه تمام مراحل طراحی کابینت ها را به صورت سفارشی و پس از بررسی محیط نصب آنها انجام داده و استانداردهای روز دنیا را در انتخاب متریال و نوع طراحی مد نظر قرار می دهد. برای مشاهده نمونه کارها و کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی و ساخت کابینت های ایتالیایی و اروپایی با مشاورین ما در تماس باشید.

 

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید