کابینت منحنی و تاثیر آن در دکوراسیون آشپزخانه

کابینت منحنی و تاثیر آن در دکوراسیون آشپزخانه

کابینت منحنی و تاثیر آن در دکوراسیون آشپزخانه

در ابتدا به بررسی و تعریف دقیقی از کابینت ها می پردازیم؛ در کل کابینت هل بطور بسیار معمول قفسه‌ای هستند که بستگی بسیار زیادی  به نیاز در  فضاهای  مختلف منزل  بکار می روند، بطور بسیار معمول در دکوراسیون های مختلف  در فضا های  بسیار متنوعی کاربرد بسیار زیادی دارند که عبارت است از:

آشپزخانه بخش عمده ای از انواع کابینت ها را دارد، در حمام (به صورت تکی ) بکار گرفته می شود و معمولا در فضای آشپزخانه برای نگهداری وسایل و  مواد غذایی کاربرد فراوانی را دارند و کمتر دکوری است که در آشپزخانه آن از کابینت کاربردی نداشته باشد ولی نکته ی بسیار مهم دیگر درباره یک کابینت  مطلوب این می باشد که دارای سه ویژگی بسیار عالی و شاخص باشد که عبارت است از :

  • زیبایی: که بستگی به جنس و رنگ  آن را دارد.
  • کارایی: مربوط به کاربرد  کابینت می باشد که نسبت و اندازه آن باید متناسب باشد.
  • استحکام: مربوط به جنس سایر کابینت ها است و  باید دارای جنسی بسیار محکم و دارای ثبات است. در این مقاله ما سعی می کنیم درباره ی کابینت منحنی و تاثیر آن در دکوراسیون آشپزخانه صحبتی داشته باشیم.

کابینت منحنی که با اسامی مختلفی مانند: کابینت هلالی یا کابینت کرو نیز معروف شده اند، تحول بسیار بزرگ و عظیمی در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد نموده است.  استفاده نمودن از طرح های منحنی، دکوراسیون داخلی را از سبک های بسیار صاف وخطوط شکسته به سبک هایی بسیار عالی و جدید و مدرن تری هدایت کرده است. با استفاده کردن از کابینت های منحنی طرح های بسیار جذاب و خلاقانه ای به آشپزخانه خواهید داد که این کار آشپزخانه را بسیا مدرن و خاص تر نشان خواهد داد.

پیشنهاد مطالعه : قیمت کابیت چوبی لوکس اصفهان

کابینت منحنی و تاثیر آن در دکوراسیون آشپزخانه

کابینت محنی چیست؟

کابینت های منحنی یا کابینت هلالی یا کابینت کرو ،  در دکوراسیون آشپزخانه امروزی و جدیدا مورد استفاده ی بسیار زیادی قرار گرفته است.  استفاده کردن از طرح های منحنی، دکوراسیون داخلی را از سبک های صاف و خطوط شکسته به سبک هایی بسیار جدید و بسیار مدرن تری سوق داده است. با استفاده کردن از کابینت های منحنی طرح های بسیار جذاب و خلاقانه ای به فضای آشپزخانه می توانید بدهید که این کار آشپزخانه ی سایر افراد خاص پسند  را مدرن و خاص تر نشان می دهد.

مواد اولیه کابینت منحنی کدام اند؟

مواد اولیه کابینت منحنی از مواد اولیه MDF تشکیل شده اند. ام دی اف خام پس از تغییر شکل دادن، بوسیله ی  لایه های بسیار مختلفی از جمله PVC ، پوششی را دارا می شوند. بنابراین کابینت منحنی  از انواع بسیار مختلفی همانند کابینت MDF ، کابینت ممبران، کابینت های گلاس و سایر کابینت هایی که پایه ی اولیه آن ها MDF خام باشد، تشکیل خواهند شد.

کابینت های هلالی یا کابینت های منحنی انعطاف پذیری زیاد و کارایی بسیار بالایی در ساختن خواهند داشت و می توانید انواع آن را بسیار متناسب با زییایی و فضای آشپزخانه خود سفارش بدهید و هم چنین می توانید از این متریال، در ساختو ساز درب کمد دیواری ها یا پیشخوان و کانتر آشپزخانه نیز استفاده ی بسیار زیادی نمایید.

نحوه ساخت کابینت های منحنی یا هلالی را توضیح دهید؟

به دو شکل می توانید کابینت های منحنی را بسازید:

  1. به شکل کاملا دستی که یک شیوه ای بسیار زمان بر و خسته کننده است.
  2. سفارش دادن به کارگاه هایی بسیار بزرگ خدماتی که دستگاه خم کردن ام دی اف را در بین سایر وسایل خود دارند. در روش دوم، شکل و طرح مورد نظر را به  سایر کارگاه ها می توانید سفارش بدهید.
  • روش اول، ساختن کابینت  به صورت دستی

همان طور که از نام آن می‌توانید بدانید، در این روش کاملا از نیروی دست کمکی خواهید گرفت.

به این صورت که کارگران کابینت ساز با اره‌های بسیار مخصوص در نواحی بسیار خاص شیارهایی را ایجاد می‌ نمایند تا بدنه کابینت حالتی انحنادار پیدا نماید. بعد از آن مابین شیارها را با مواد بسیار مناسبی پر می نمایند و در نهایت نیز از لایه PVC به شکل روکش استفاده خواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه : اجرا کابینت چوبی لوکس

کابینت منحنی و تاثیر آن در دکوراسیون آشپزخانه

  • روش دوم، ساختن کابینت به کمک دستگاه هایی مختلف

در روشی که گفتیم به جای نیروی دست از دستگاه‌های برش بسیار مخصوصی کمکی می‌گیرند تا شیارهای مورد نیاز بر روی ورق‌های ام دی اف ایجاد گردد. این که شیارها باید به چه صورتی انجام گیرد طبق تجربه های کابینت ساز با توجه کردن به مدل نهایی مورد نظر صورت خواهد گرفت.

تهیه ی  این روش ها به صورت سفارش دادن به سایر کارگاه هایی مجهز و بزرگ خدماتی که دارای دستگاه های خم کننده ام دی اف باشند، صورت خواهد گرفت. این روشی که می دانید در مقایسه با روش قبلی سریع‌ تر می باشد.

ویژگی کابینت منحنی را ذکر کنید؟

کابینت قوس دار، کاربردهای بسیار زیادی در همه انواع آشپزخانه ها را پیدا کرده است. این مدل از کابینت هایی که ذکر کردیم، دارای این قابلیت ها می باشند که تمام فضای آشپزخانه، حتی نقاطی  کاملا گوشه ای و کنج را نیز فضا را پر نمایند.  فضای بسیار زیادی نسبت به بقیه مدل های کابینت ها را دارند. می توانید از ترکیب کردن این مدل از کابینت ها و کابینت های ساده بهره مند شوید و طرحی بسیار امروزی و جدیدی را بسازید به اینن علت که هنگام استفاده از این نوع از کابینت ها شما قدرت مانور بسیار بیشتری را خواهید داشت.

موارد زیر در خصوص ویژگی کابینت منحنی عبارت است از :

مقاومت شدید در برابر شرایط آشپزخانه به دلیل برخورداری از روکش بسیار قوی پی وی سی به علت عدم وجود داشتن لبه‌های نوک تیز طول عمر بسیار زیاد و بالایی دارند. از مدل‌های بسیار قدیمی متفاوت می باشند و به همین علت، توجه هر میهمانی را در خانه شما به خود جلب می نمایند. به علت انعطاف‌پذیری بسیار زیاد قدرت بسیار بالایی در پوشاندن ضعف‌های آشپزخانه دارند.

معایب کابینت منحنی را بیان کنید؟

در حالتی بسیار کلی کابینت های منحنی معایب بسیار خاص و قابل توجهی را شامل نخواهند شد،اگر به دنبال یک مدل بسیار خاص برای افزایش دادن جذابیت و زیبایی خانه و آشپزخانه خود می گردید، می‌توانید با خیال بسیار راحت به سراغ این مدل از کابینت ها رفته و استفاده کنید.

تنها عیبی که می‌توانیم به کابینت های منحنی اختصاص بدهیم، بسیار نامناسب بودن برای آشپزخانه‌های بسیار کوچک می باشد. به این علت که به دلیل حالت هلالی امکان پوشش دادن، گوشه و کنارهای آشپزخانه ممکن نمی باشد و قسمت پرتی در محیط بیشتر می باشد به علت ایجاد انحنا و نیاز به دقت بسیار زیاد و بالا حین نصب کردن نیاز به وقت بسیار  بیشتری برای اتمام کار دارید. به عبارتی بسیار ساده‌تر نصب کردن کابینت‌های منحنی در مقایسه با دیگر کابینت‌ها بشدت زمان‌بر می باشد. اگر خانه و آشپزخانه‌ شما بسیار بزرگ و دلاور بوده است بدون هیچ لحظه‌ای درنگ طرح دلخواه خود را انتخاب و سفارش داده و لذتش را ببرید.

قیمت کابینت منحنی چقدر است؟

از مهم‌ترین جنبه‌های کار قبل از ثبت نمودن سفارش دادن و نهایی کردن خرید خود مربوط به قیمت آن می باشد. در صورت بسیار کلی قیمت کابینت منحنی در مقایسه کردن با دیگر انواع کابینت‌ها (کابینت مکعبی و گوشه‌دار) بسیار گران‌تر می شود. به طوری که در بیشتر موارد قیمت‌ها تا دو برابر دیگر مدل‌ها نیز می‌تواند افزایش داشته باشد. اگر به سراغ کابینت‌های هلالی می‌ گردید خود را برای یک کار گران، منحصر به فرد و بسیار شیک آماده نمایید. باید بدانید که قیمت های نهایی کار بعد از انجام بررسی‌های لازم بوسیله ی کارشناسان آلپینو دکور چوب با توجه به طرح دلخواه شما محاسبه می نماید.

پیشنهاد مطالعه : قیمت کابیت چوبی لوکس اصفهان

کابینت منحنی و تاثیر آن در دکوراسیون آشپزخانه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید