نکات مهم در انتخاب کابینت ممبران و هایگلاس

نکات مهم در انتخاب کابینت ممبران و هایگلاس

نکات مهم در انتخاب کابینت ممبران و هایگلاس

در این مقاله به بررسی موضوع نکات مهم در انتخاب کابینت ممبران و هایگلاس پرداخته میشود. در حال حاضر  استفاده کردن از کابینت‌های ام دی اف با روکش‌های بسیار مختلف و  بسیار متفاوت جای اساسی خودشان را به کابینت‌های فلزی و چوبی قدیمی می دهند. این مدل از کابینت‌ها با سبک‌های بسیار متنوعی مانند: کلاسیک و سبک‌های مدرن و امروزی برای سایر مختلفی از منازل با هر مدل دکوراسیونی و برای افراد بسیار مختلفی با هر نوع سلیقه‌ای بشدت مناسب هستند این کابینت‌ها علاوه بر زیبایی که دارند هزینه ی بسیار مناسبی را در بر می گیرند.

نکات مهم در انتخاب کابینت آشپزخانه ممبران چیست؟

کابینت های ممبران همان کابینت وکیوم می باشند که از متریال ممبران قابلیت ساخت را دارند و روکش آن پی وی سی با مغزی هایی از چوب، نئوپان یا ام دی اف هستند. بیشتر روکش های ممبران بر روی مغزی ام دی اف کشیده خواهند شد، به صورتی که برای نیاز داشتن ابزار و طرح های مورد نظر از قبل بر روی متریال زده خواهد شد، پس از آن مغزی آغشته به چسب و رزین ‌می گردد و در انتها روکش بر روی آن وکیوم خواهد شد. این مدل کابینت ها بیشتر در سبک مدرن کار می شود ولی از متریال آن در سبک کابینت مدرن نیز می‌توان استفاده نمود.

کابینت های ممبران برای آشپزخانه های بسیار کوچک مورد استفاده است، ولی منبت کاری یا اضافه کردن تزئینات اضافی به آن بیشتر برای آشپزخانه های بسیار بزرگ به کار گرفته می شود.  ایجاد کردن حکاکی های خیلی زیبا با طرح ها و هنر ایرانی بر چوب ارزش بی نظیری به این مدل از کابینت بخشیده است. نکات مهم در انتخاب کابینت ممبران این است که: در مقابل حرارت و نور کمی آسیب پذیر اند و در صورت استفاده نکردن چسب های بسیار با کیفیت بر رویش پس از مدت زمانی کوتاه چسبندگی خود را از دست خواهد داد و شل می‌گردد.

پیشنهاد مطالعه در مقاله نکات مهم در انتخاب کابینت ممبران و هایگلاس : اجرا کابینت پلی اورتان در اصفهان

نکات مهم در انتخاب کابینت ممبران و هایگلاس

اگر ویژگی مهم ضد آب بودن کابینت آشپزخانه ممبران بشدت نکته ای مهم می باشد، باید گونه ای با کیفیت آن را در آشپزخانه خود به کار بگیرید، به این علت که مقاومت و استحکام  این مدل از کابینت ها بستگی به مدل چسب استفاده شده ای دارد که روکش پی وی سی را به ام دی اف خام چسبانده است. بهترین چسب مورد نیاز در کابینت های آشپزخانه ممبران، چسب جوات آلمان می باشد، بنابراین بسیار حائز اهمیت خواهد بود که کابینت ساز از چسبی بشدت مرغوب و با کیفیت استفاده نماید.

اگر می خواهید برای خرید کابینت آشپزخانه هزینه چندانی نکنید، انتخاب کردن کابینت ممبران گزینه ی بسیار مناسب و مقرون به صرفه‌ای می باشد. هزینه های کابینت ممبران نسبت به کابینت های چوبی کلاسیک کم تر می باشد و علاوه بر آن زیبایی زیادی دارد. در واقع با خریدن کابینت های آشپزخانه ممبران خریدی بشدت مقرون به صرفه و در عین حال ارزشمندی را دارید.

نکات مهم در انتخاب کابینت هایگلاس چیست؟

منظور از گلاس یک نوع روکش می باشد که روی ام دی اف را پوشش خواهد داد. کابینت های گلاس از ورق‌های های گلاس تشکیل می شود به همین علت به این اسم و رسم شناخته شده است. سبک کابینت های گلاس مدرن می باشد این مدل کابینت محصولی بسیار مستحکم و بادوام هستند که ظاهری بشدت براق و جلوه ای بسیار زیبا را در آشپزخانه نمایان می‌نمایند. روکش های گلاس از یک لایه نازک پلی گلاس است.

پلی گلاس یک مدل پلاستیک با ظاهری بسیار شفاف و شیشه‌ مانند می باشد که با  انعکاس دادن نوری که دارد، افراد زیادی را جذب کرده است و از محبوبیت خیلی بالایی برخوردار می باش. جنس این ورق ها با وجود اینکه شیشه ای می باشد ولی، از شیشه سبک تر می باشد. این محصولات با طرح و رنگ‌های خیلی متنوعی در سراسر جهان تولید می گردد. این ورق ها علاوه بر ساختن کابینت ها در ساختن سایر قفسه، باکس های دیواری، شلف ها، کتابخانه و میز نیز کاربرد فراوانی دارند ولی به طور گسترده تر در کابینت سازی مورد استفاده ی زیادتری قرار خواهند گرفت.

کابینت های­گلاس با تنوع و طرح‌های بسیار متفاوتی که دارد مورد پسند هر سلیقه‌ای هستند. طرح های این مدل کابینت غالبا مدرن می باشد و به همین علت کابینت های­گلاس کابینتی مدرن می باشند. کابینت های­گلاس به علت دارا بودن سطحی بسیار صاف و صیقلی نور را منعکس می‌ و همین انعکاس و بازتاب جلوه‌ای لوکس به فضا می‌دهد و روشنایی فضا را بیشتر می‌نماید، به همین علت برای آشپزخانه هایی که نور دار نمی باشند و پنجره ندارند بسیار مناسب هستند.

پیشنهاد مطالعه در مقاله نکات مهم در انتخاب کابینت ممبران و هایگلاس : اجرا کابینت چوبی لوکس

نکات مهم در انتخاب کابینت ممبران و هایگلاس

کابینت های گلاس با ظاهری بسیار ساده

این مدل کابینت ها با ظاهری بسیار ساده و مینیمالیستی که دارد موجب شیک تر شدن فضا خواهد شد مخصوصا اگر یراق آلات در آن نباشد و دستگیره هایی به صورت مگنتی را دارا باشد. بهتر می باشد برای ظرافت بخشیدن به کابینت های گلاس از نوار های میلیمتری برای دور درب‌های کابینت ها استفاده نمایید.

جنس کابینت های‌ گلاس: کابینت های گلاس در واقع مدلی از کابینت های ام دی اف می باشند که لایه ای از پلی گلاس سطحشان را پوشانده است، پلی گلاس یک مدل پلاستیک می باشد که ظاهری شیشه مانند و شفافی را دارا است. استفاده نمودن از روکش پلاستیک مانند و براق موجب شده است تا قیمت کابینت های­گلاس از کابینت ام دی اف بیشتر گردد. جنس پلاستیک طوری می باشد که علاوه بر اینکه موجب سبک تر شدن کابینت ها خواهد شد بلکه موجب مقاومت خیلی بالاتر نیز می‌گردد.

کابینت های های­گلاس رنگ ها و طرح های خیلی متنوعی را دارند و در زمان استفاده کردن از این مدل کابینت در آشپزخانه خواهید توانست از رنگ بسیار دلخواه خود با توجه داشتن به فضای آشپزخانه‌تان استفاده نمایید. کابینت های­گلاس دوام و طول عمر خیلی بالایی دارند که همین باعث شده است در صورت استفاده کردن از این مدل کابینت تا سال ها هزینه های اضافی برای تعویض کردن کابینت نپردازید و  زیبایی را به آشپزخانه خود و خانوادتان هدیه دهید. کابینت های­گلاس  از مقاوم ترین طرح های کابینت آشپزخانه می باشند. 

انواع روکشهای کابینت هایگلاس کدام اند؟

روکش های مورد استفاده در کابینت های گلاس انواع بسیار متنوع و مختلفی را دارند که در ادامه به آن ها اشاره ای می کنیم:

روکش ملامینه: روکش های ملامینه خیلی زود مات می‌گردند و کم ترین میزان براق بودن و کم ترین قیمت نسبت به سایر روکش های کابینت هایگلاس را از آن خود نمودند. این روکش مقاومت خیی بالایی در برابر سایش، خراشیدگی، رطوبت و حرارت را دارا اند. این روکش در رنگ های بسیار متفاوت تولید خواهند شد و قابل شستشو می باشند.

روکش پلی گلاس: پلی گلاس از براق ترین روکش در برابر نم و نور خورشید بین روکش های کابینت می باشند و تغییری رنگی نخواهد داد؛ اگر آشپزخانه بسیار کوچکی دارید و می خواهید آشپزخانه را بزرگ تر جلوه دهید روکش پلی گلاس گزینه‌ی خیلی مناسبی می باشد.

روکش اکریلیک: این مدل روکش های قابلیت شکل گیری و انعطاف پذیری بالایی را دارا است و قابل ترمیم نیز است. روکش اکریلیک سطحی بسیار صاف و براقی را دارا است و  از درخشندگی بی مانندی برخوردار می باشد که موجب منعکس شدن نور خواهد شد و جذابیت زیادی را به آشپزخانه خواهد بخشید. این روکش مقاومت خیلی خوبی در برابر نم داشته و دچار تغییر رنگ نخواهد شد.

روکش پی وی سی: روکش پی وی سی با نام های دیگری مانند روکش کلاسیک براق ، وکیوم براق ، ممبران براق معروف می باشد . این روکش بعد از ایجاد کردن طرح یا ابزار می تواند بر روی درب کابینت پرس گردد و نیازی به نوار کاری لبه درب ها نمی باشد.

روکش یو وی: این مدل روکش براق و شفافی می باشد و جزو جدید ترین مدل روکش است. از ویژگی های بسیار مهم این روکش می‌توان به مقاومت زیادش در برابر اشعه فرابنفش نور خورشید، رطوبت و خراشیدگی نام هایی ببرید.

پیشنهاد مطالعه در مقاله نکات مهم در انتخاب کابینت ممبران و هایگلاس : قیمت کابیت چوبی لوکس اصفهان

نکات مهم در انتخاب کابینت ممبران و هایگلاس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید