معایب کابینت مگنتی

معایب کابینت مگنتی

معضلات و معایب کابینت مگنتی یا بدون دستگیره چیست؟ آیا کابینت مگنتی مناسب هر مدل آشپزخانه‌ای می باشد؟ جهان  مدرن آمیخته با دنیای کوچک کردن است بطوریکه هر چیزی را که قابلیت پنهان شدن داشته باشد را حذف یا  عملکرد آن را تغییر می‌دهند. اما آیا کابینت بدون دستگیره با آن ظاهر زیبای محسورکننده‌، بهترین انتخاب برای آشپزخانه‌ی ماست؟

مسلما کابینت بدون دستگیره ظاهری شیک تر دارد و اگر شما قصد بازسازی منزلتان را دارید ما توصیه می‌کنیم از نوع بدون دستگیره استفاده کنید تا زیبایی آشپزخانه شما بیشتر شود و فضای خانه شما به کلی تغییر کند اما سری هم به معایب کابینت مگنتی بزنیم.

پیشنهاد مطالعه در مقاله معایب کابینت مگنتی : اجرا کابینت چوبی لوکس

معایب کابینت مگنتی

عملکرد مگنت کابینت چگونه است؟

این کابینت ها در بخش درونی در کابینت نصب می شود این قسمت در مکان حدودی دستگیره قرار می گیرد یعنی در نقطه ای  نزدیک به لبه‌ و با پیچ محکم میشود طرز کار آن نیز به این صورت است که برای باز کردن کابینت در محلی که این قطعه  نصب شده از بیرون فشار وارد می کنیم که  در اثر آن فشار زبانه حرکت کرده و به جلو می آید در نتیجه درب کابینت باز می گردد و از بدنه کابینت فاصله می گیرد. به کمک این فضای خالی میتوانیم آن را باز کنیم برای بستن آن هم تنها کافیست درب را فشار دهیم تا همراه با درب زبانه نیز به مکان اولیه خودش بازگردد به خاطر همین به عملکرد این کابینت های جدید کابینت مگنتی یا لمسی می گویند.

چرا کابینت مگنتی (بدون دستگیره)؟

اگر کودکی نوپا دارید ممکن است کودک از دستگیره برای بلند شدن با دست کمک بگیرد و خودش را در معرض سقوط وسیله های داخل و روی کابینت قرار دهد. درست است با حذف دستگیره‌ها دیگر خیالتان از بازیگوشی‌های بچه‌‌ها راحت‌تر خواهیدشد . یا در هنگام جا بجا شدن در آشپزخانه و موقع آشپزی امکان گیر کردن تصادفی لباس به دستگیره‌های کابینت حذف می‌شود اما کابینت مگنتی معایبی نیز دارد. پس از بررسی معایب آن،  راهکاری از ترکیب کابینت های مگنتی و دستگیره دار خدمت شما ارائه خواهد شد.

 • قیمت کابینت مگنتی(بدون دستگیره): یراق های کابینت بدون دستگیره ارزان نیست و این تفکر که نبود دستگیره باعث پایین آمدن قیمت تمام شده می‌شود کاملا غلط است. یراق کابینت بدون دستگیره مانند جک اگر بخواهید نوع با کیفیتی را خریداری کنید قیمت بالایی دارد. در عین حال قیمت کابینت های  مگنتی  بسیار مختلف است و از نوع طراحی و ساخت گرفته  تا خرید یراق کابینت بدون دستگیره همگی در قیمت نهایی تاثیرگذارند.
 • فرض کنید کابینت هایی با رنگ روشن دارید و و یا از چوب‌هایی با روکش هایگلاس استتفاده کرده باشید. در طول روز چند ده مرتبه مجبور به فشار دادن درب ها با دست های آغشته به مواد غذایی و غیره هستید.  برای بازکردن کابینت بی دستگیره شما باید با انگشتان خود این کار را انجام دهید. این کار باعث می‌شود که سطح کابینت شما سریع لک یا کثیف شود . هر چقدر کابینت براق‌تر باشد، این لکه‌ها بیشتر به چشم می‌آیند
 • پس از مدتی استفاده خواهد دید که اثر انگشت های زیادی روی درب ها باقی مانده خصوصا اگر جنس کابینت ها از نوع فایبر گلاس باشد. در این صورت تمیز کردن آن بدون شوینده و دستمال با جنس مناسب (که سطح را خش دار نکند) کار بغرنجی بنظر می آید. برای باز کردن این نوع درب‌ها باید انگشت را روی سطح آن قرار دهیم. به همین دلیل، بعد از مدتی تعداد زیادی اثر انگشت و لکه روی درب باقی می‌ماند.پس، کابینت مگنتی باید مرتب تمیز شود
 • امکان بروز مشکل در هنگام باز و بسته شدن درب ها بالا می باشد. درحقیقت احتمال بروز نقص در سیستم کارکرد فنرهای کابینت به مرور زمان بالاست.البته  این مورد غالبا ناشی از استفاده ی اشتباه از کابینت و همینچنین خرید انواع نامرغوب مربوط می شود.

قطعات جک پمپی اگر بی توجه به سنگینی درب کابینت ها انتخاب شوند مشکلاتی را به همراه خواهند داشت. اگر جک در برابر وزن درب خیلی ضعیف باشد نمی تواند درب هارا نگه دارد . یا بالعکس اگر نیرویی که جک به درب ها وارد می کند زیاد باشد. در این صورت هنگام باز کردن درب آبچکان احتمال دارد درب به بالا پرتاب شود و ضربه محکمی به لولا وحتی شما که نزدیک آن ایستاده اید، بزند.پس  استفاده از مگنت و فنر مکانیکی خوب مهم است.

پیشنهاد مطالعه در مقاله معایب کابینت مگنتی : قیمت کابیت چوبی لوکس اصفهان

معایب کابینت مگنتی

 • همانطور که همه چیز روبه یشرفت است یکی از معایب آن این است که طول عمر این کابینت ها واین قبیل کابینت های مدرن کوتاه است
 • کابینت مگنتی چونکه از پلاستیک فشرده و بهترین متریال و مواد ضد زنگ ساخته شده است بسیار مقاوم است اما زمانی که زبانه آن به طور مدام باز و بسته می شود کارایی آن افت می کند و کندتر می شود کابینت با تأخیر باز و بسته می شود.
 • یکی از مواردی که باید در کابینت های بدون دستگیره رعایت شود استفاده ازجک برای کابینت است. کابینت های بدون دستگیره معمولا برای باز بسته شدن راحت از جک استفاده می‌کنند به همین دلیل شما بایداز یک کیفیت عالی برای جک استفاده شود. همچنین نسبت قدرت جک به وزن کابینت باید رعایت شود تا در کابینت شما به مرور زمان دچار افتادگی و سفت شدن بیش از حد نشود.
 • بعضی از این کابینت ها به نحوی طراحی می شوند که فضایی در بالا یا کنار هر درب برای راحت باز و بسته شدن دارد به دلیل در دسترس نبودن و سخت بودن تمیز کردن این شیارها این بخش میتواند مکانی برای تجمع میکروب‌ها و باکتری‌ها باشد

شاید با گذشت زمان عملکرد مگنت‌ها دچار مشکل شود. در این شرایط، مگنت گیر می‌کند، باز نمی‌شود یا هنگام بستن، درب و کابینت چفت نمی‌شوند. به همین دلیل، توصیه می گردد از محصولات با کیفیت در ساختار این کابینت‌ها استفاده شود.

هزینه کابینت بدون دستگیره

می‌توان با بکاربردن یراق با قیمت پایین قیمت کابینت بدون دستگیره را کاهش داد. ولی در نهایت استفاده از کابینت بدون دستگیره در خانه بهتر از نمونه دستگیره دار است زیرا مدل آن کهنه نشده و همیشه به دلیل سادگی جذابیت دارد. اگر شما از جنسی با کیفیت پایین استفاده کنید این مشکل را خواهید داشت که در کابینت به خوبی بسته نشود و یا برای بازکردن ن مشکل داشته باشید. زمان نصب از نصاب بخواهید از جنس مطلوب استفاده کند تا در آینده مجبور به عوض کردن و دوباره کاری نباشید.

راهکارما : استفاده از دستگیره مخفی

روش دیگری نیز وجود دارد که نیازی به فنر یا مگنت نیست. سازنده مابینت با قرار دادن برشی در لبه های کابینت به گونه‌ایی که دیده نشود دستگیره مخفی برای کابینت درست می‌کند. این نوع دستگیره هزینه پایینی دارد و می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد تا هزینه زیادی برای کابینت بدون دستگیره نپردازید و بتوانید با یک قیمت پایین از این نوع کابینت استفاده کنید. به صورت کلی در ساخت کابینت‌های بدون دستگیره از دو روش باهم استفاده می‌کنند. برای ساخت کابینت بدون دستگیره بهتر است ردیف پایین کابینت به روش دسته مخفی ساخته شود زیرا باز و بسته کردن آن راحت تر است و لبه درب کابینت که دسته در آن قرار دارد در زیر چوب روی کابینت مخفی شده و دیده نمی‌شود.

 • دلیل لمس بیشتر کابینت ها آلودگی ناشی از اثر انگشت در آن بیشتر خواهد بود. پس از مدتی میبینید که تعداد زیادی جای اثر انگشت بر روی کابینت مانده است. این موضوع درصورتیکه کابینت ها از نوع کابینت هایگلاس باشند وضعیت بغرنجتری خواهند داشت.

کابینت بدون دستگیره باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • باز  و بسته شدن آسان
 • سیستم باز و بسته شدن روان به کمک آرامبند
 • دسترسی آسان به دستگیره کابینت
 • کارایی بالا و ابعاد کوچک
 • عمر زیاد ، طراحی هماهنگ
 • پایداری حتی در ابعاد بزرگ
 • مناسب کابینت های با تاج بلند
 • فنرهای مستحکم
 • قابلیت توقف در موقعیت دلخواه
 • قابلیت نصب سیستم حرکت الکترونیکی
 • طراحی قطعه ها بدون اشغال فضای زیاد
 • طراحی قطعات بدون اشغال کردن فضای داخلی
 • دسترسی راحت به فضای داخلی کابینت

پیشنهاد مطالعه در مقاله معایب کابینت مگنتی : اجرا کابینت پلی اورتان در اصفهان

معایب کابینت مگنتی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید