قیمت کابینت کلاسیک

قیمت کابینت کلاسیک چوبی

باتوجه به اینکه قیمت اکثر محصولاتی که در ایران تولید می شود، به طور مستقیم و یا غیر مستقیم به نرخ دلار وابسته بوده و دائما در حال تغییر است. در این بین، کابینت آشپزخانه نیز از دسته محصولاتی است که مستقیماً بر اساس نرخ ارز قیمت گذاری خواهد شد؛ به خاطر اینکه اکثر متریال مورد استفاده در ساخت کابینت کلاسیک  از جمله : ام دی اف، چوب، رنگ و اتصالات از کشورهای دیگر تامین می‌شوند، تغییرات ارزی بر قیمت این نوع کابینت بسیار تاثیرگذار خواهد بود. با این حال، شما به عنوان یک مصرف کننده لازم است از قیمت کابینت کلاسیک و عوامل تاثیرگذار در کاهش و یا افزایش آن مطلع بوده تا نسبت به بودجه م نظر و نیاز خود بهترین نوع از کابینت را سفارش و خریداری کنید.

قیمت کابینت کلاسیک قیمت کابینت کلاسیک

6 عامل تاثیرگذار در تعیین قیمت کابینت کلاسیک

از مهم ترین دلایل قیمت قابل توجه و حتی گران کابینت کلاسیک ، بالا بودن قیمت چوب، ام دی اف، سرمایه در گردش و همچنین دستمزد پرسنل می باشد. بطورکلی، از عوامل مهمی که در تعیین قیمت نهایی کابینت کلاسیک تاثیرگذار خواهند بود، عبارتند از:

 1. هزینه طراحی کابینت
 2. هزینه خرید چوب
 3. هزینه خرید ام دی اف
 4. هزینه خرید رنگ
 5. هزینه ساخت و دستمزد
 6. هزینه خرید یراق و حمل و نصب

 دقت داشته باشید که، کیفیت متریال مصرفی و مهمتر از آن مهارت کابینت ساز تاثیر قابل توجهی در زیبایی، کارایی و بطورکلی کیفیت ساخت کابینت کلاسیک خواهد داشت. پس توصیه می کنیم تا با کسب اطلاعات بیشتر در حوزه تعیین قیمت کابینت کلاسیک، با در نظر گرفتن موارد و نکات ذکر شده، سازنده ای را اینتخاب کنید که از متریال مرغوب استفاده کرده و مهمتر از آن مهارتی غیرقابل انکار داشته باشد.

قوانین و حقوق مشتری در روند سفارش ساخت و تعیین قیمت کابینت کلاسیک

بسیاری از اختلافات و نارضایتی هایی که بین سفارش دهنده و کابینت سازان به وجود می آید، ناشی از ناآگاهی و عدم اطلاع کافی از قوانین و حقوق افراد نسبت به یکدیگر می باشد. بطورکلی در تمام حوزه ها و حتی کابینت سازی، اگر همه چیز بر اساس قانون و قواعد بازار و بصورت مکتوب در قالب یک قرارداد رسمی عقد شود، هر دو طرف آسوده خاطر بوده و به وظایف و تعهدات خود پایبند خواهند بود.

چه هزینه هایی با مشتری خواهد بود ؟

 • تهیه صفحه کابینت

کانتر تاپ یا صفحه روی کابینت آشپزخانه همیشه موضوعی چالش بر انگیز بوده است. از آنجایی که برای کابینت سبک کلاسیک معمولا از صفحه کابینت شرکتی معمولی استفاده نشده و اغلب صفحه کابینت های کورین یا کوارتز استفاده خواهد شد، وظیفه خرید و نصب آن به عهده مشتری می باشد.

 • اکسسوری و دستگیره

انواع مختلف اکسسوری و دستگیره کابینت دارای تنوع بسیار بالایی بوده و که با توجه به بازه قیمتی مختلف و مهمتر از همه سلیقه ی افراد، اغلب وظیفه خرید دستگیره کابینت و اکسسوری با مشتری خواهد بود. البته همه انی موارد قرارداد منعقد شده بستگی داشته و می توان با در نظر گرفتن همه این هزینه ها و توافق طرفین وظیفه تهیه همه موارد به عهده تولیدکننده گذاشت.

روش های کاهش قیمت کابینت کلاسیک

راه های زیادی برای کنترل و کاهش هزینه های ساخت کابینت کلاسیک وجود دارد که با انتخاب هریک از آنها می توانید قیمت کابینت کلاسیک خود را کاسته و متناسب با بودجه خود تنظیم کنید. دانستن این نکات می تواند به هنگام انتخاب و خرید کابینت کارساز بوده و حتی موجب جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو شود.

این نکات عبارتند از:

 • استفاده از ورق MDF ایرانی بجای خارجی در ساخت کابینت

یکی از راه های کاهش هزینه ساخت کابینت کلاسیک، استفاده از ام دی اف ایرانی  به جای متریال خارجی در قسمت های زیر کار کابینت می باشد، البته توجه داشته باشید که به دلیل پایین تر بودن کیفیت ام دی اف ایرانی و یکنواخت نبودن آن در هنگام پرس و چسباندن روکش روی کار ممکن است روکش چوب بخوبی روی ورق ام دی اف خام ایرانی چسبیده نشده و یا حتی بعد از مدتی از سطح کار جدا شود. به همین دلیل توصیه میکنیم ریسک نکنید و از ام دی اف خارجی سفارش دهید.

 • استفاده از انواع چوب های زیبا و ارزان تر

اطلاع از قیمت انواع چوب و روکش آن می تواند به شما در هنگام انتخاب نوع متریال مورد استفاده در ساخت کابینت کمک بزرگی کند. به عنوان یک پیشنهاد مناسب جهت کاهش قیمت کابینت آشپزخانه، توصیه می کنیم بجای انتخاب چوب های بلوط و گردو که قیمت های بالایی دارند، چوب راش را انتخاب کنید. همچنین می توانید تا جای ممکن از ام دی اف بیشتری در تولید کابینت کلاسیک استفاده کرده و تنها در قسمت هایی که امکان استفاده از ام دی اف نیست از چوب طبیعی استفاده کنید. توجه داشته باشید که چوب های راش، بلوط و گردو مورد استفاده در نجاری اکثرا شناسنامه دار بوده و اطلاعاتی نظیر اینکه این متریال ها متعلق به چه کشوری هستند و چه کیفیتی دارند حائز اهمیت خواهد بود.

هزینه ساخت کابینت کلاسیک

 • استفاده از روکش چوب قیمت مناسب

روکش چوبی که برای ساخت آشپزخانه کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرند، معیاری تاثیرگذار در تعیین قیمت کابینت  کلاسیک خواهند بود؛ بنابر این اصل با دقت در انتخاب روکش چوب مناسب می توانید هزینه های خود را کاهش دهید. به عنوان مثال بجای استفاده از لایی (روکش چوبی با ضخامت زیاد) می توان از روکش چوبی معمولی استفاده کرد. همچنین می توان بجای استفاده از روکش های چوبی فرآوری شده که بافت یکنواخت تری دارند از روکش چوب طبیعی که قیمت مناسب تری دارند، بهره برد. از طرفی قیمت روکش راش با بلوط و یا قیمت روکش بلوط با گردو نیز نیز متفاوت بوده و بهتر است که قبل از انتخاب هر یک از آنها به ویژگی ها و قیمت هریک از آنها توجه کنید.

 • انتخاب یراق آلات ارزانتر

یراق آلات بخشی تاثیرگذار در قیمت کابینت کلاسیک می باشد. این بخش مربوط به هزینه ی خرید یراق که شامل ریل ، لوله ، دستگیره ، پایه کابینت و اکسسوری هایی مانند سبد سوپر مارکت خواهد بود. بهترین و باکیفیت ترین یراق های موجود در بازار متعلق به برندهای بلوم و فانتونی است البته انواع ایرانی این محصولات هم وجود دارند که کیفیت متوسطی دارند اما ارزان قیمت هستند و خیلی از تولید کنندگان کابینت آشپزخانه برای پایین آوردن قیمت از یراق ایرانی استفاده می کنند. البته توصیه ما به مشتریان استفاده از یراق خارجی حفظ کیفیت کار است و اعتقاد داریم نباید کیفیت را فدای قیمت کرد.

 • استفاده از رنگ های ارزان قیمت تر

معمولا رنگ های پلی اورتان خارجی قیمت بیشتری نسبت به رنگ پلی استر دارند. البته در مواردی میتوان برای پایین آوردن قیمت کابینت آشپزخانه از رنگ های ایرانی باکیفیت نیز بهر برد. با اینکه این رنگ ها ماندگاری رنگ های خارجی را ندارند اما قیمت مناسب تری داشته و به عنوان یک گزینه کاهش قیمت می توان به این رنگ ها نیز فکر کرد.

چرا قیمت کابینت کلاسیک در جاهای مختلف، متفاوت است؟

ممکن است برای بسیاری از اشخاصی که قصد خرید کابینت کلاسیک را دارند این سوال مطرح شود که چرا کابینت سازان مختلف، قیمت‌های متفاوتی را به درخواست کننده ها ارائه می‌کنند. در پاسخ به این سوال باید گفت که عوامل متعددی در تعیین قیمت کابینت دخیل خواهند بود. یکی از این معیارهای تاثیرگذار در تعیین قیمت کابینت کلاسیک، مواد اولیه‌ و متریالی است که در ساخت آن مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال ممکن است یک کابینت‌ساز برای ساخت کابینت آشپزخانه کلاسیک از ورق ام دی اف ایرانی و یا از چوب و روکش های چوبی درجه دو و سه استفاده کرده و یا تولیدکننده دیگر از متریال های مرغوب و باکیفیت به کار برد.

توجه داشته باشید که معیار دیگری که در تعیین قیمت کابینت کلاسیک لحاظ می‌شود هزینه نصب کابینت خواهد بود. نصب کابینت کلاسیک کاملا با نصب کابینت های ام دی اف متفاوت و بسیار حساس است و نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد. بدلیل بالا بودن دستمزد یک نصاب ماهر هزینه نصب کابینت آشپزخانه کلاسیک زیاد است و باعث بالا رفتن قیمت نهایی کابینت خواهد شد.

پیشنهادات داغ برای مطالعه :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید