مقایسه قیمت کابینت مدرن و کلاسیک

قیمت کابینت مدرن و کلاسیک در اصفهان

قیمت کابینت مدرن و کلاسیک

در این مقاله به بررسی موضوع قیمت کابینت مدرن و کلاسیک پرداخته میشود. کابینت کلاسیک یکی از گران ترین کابینت های موجود در بازار است که نحوه محاسبه قیمت آن نسبت به سایر مدل های کابینت آشپزخانه کمی پیچیده تر است، ضمن اینکه قیمت کابینت مدرن بر اساس نوع ورق ام دی اف و مواد مصرفی تعیین می شود. ، و دلیل قیمت تقریباً مشخص است. مزیت کابینت کلاسیک استفاده از رنگ و زمان لازم برای ساخت آن است. در عین حال ظرافت و تجربه حرف اول را در این کار می زند و استخدام نجار مجرب و ماهر پرهزینه بوده و در افزایش قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک موثر خواهد بود.

طرح های مدرن بیشتر از سبک های کوچک شده پیروی می کنند. در این نوع از سبک طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه معمولاً سعی می شود تا حد امکان عوارض اضافی برطرف شود. یعنی در طرح های مدرن به طور کلی تمایل بیشتر به سمت کاربردی بودن و البته سادگی است. البته این یک تعمیم است که ممکن است در تعداد کمی از طرح های مدرن صادق نباشد.

اما از طرفی در طرح های کلاسیک به خصوص در طرح های سلطنتی، جزئیات ستون ها، سرتخت ها، بوفه ها و سایر قسمت های کابینت بسیار زیاد است; بنابراین برای این طرح ها باید از چوب زیادی استفاده کرد. از طرفی سختی کار و زمان صرف شده توسط کابینت ساز برای چنین طرح هایی بسیار بیشتر از طرح های مدرن است.

طبیعی است که تفاوت قیمت زیادی بین این دو وجود دارد. در چنین شرایطی، برخی از مقایسه های قیمتی هرگز منطقی نیست. برای مثال مقایسه قیمت کابینت چوبی سلطنتی با قیمت کابینت چوبی سفید ساده. در طراحی مدرن، سادگی اولین چیزی است که خود را نشان می دهد. اما در طرح های کلاسیک جزئیات بسیار و پیچیدگی های زیادی مشاهده می شود. بدیهی است که قیمت کابینت کلاسیک در چنین مقایسه ای با حاشیه بالاتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید مقاله قیمت کابینت مدرن و کلاسیک : قیمت کابینت چوبی لوکس اصفهان

قیمت انواع کابینت کلاسیک :

 • کابینت ملامینه 26,000,000
 • کابینت هایگلاس ایرانی 30,000,000
 • کابینت هایگلاس ترک 38,000,000
 • کابینت ورق ایزوفام 30,000,000
 • کابینت ممبران 42,000,000
 • کابینت نئوکلاسیک 49,000,000
 • کابینت رنگ پلی یورتان 71,000,000
 • کابینت روکش چوب 41,000,000
 • کابینت ورق فرامید 36,000,000

مقایسه انواع قیمت و مزایای کابینت مدرن :

 • کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس چه ایرانی و چه ترکی که به کابینت های گلاس AGT نیز معروف است که در  یکی از انواع کابینت آشپزخانه است که در مجموعه سبک مدرن نیز گنجانده شده است.

مزایای کابینت هایگلاس :

 1. زندگی طولانی
 2. استفاده از مصالح مرغوب در ساخت و ساز
 3. وزن کم کابینت
 4. براق بودن سطح کابینت
 5. کیفیت بالا در ساخت
 6. مواد پوششی متشکل از مواد پلکسی گلاس
 7. تمیز کردن آسان

مزایای کابینت ملامینه :

قیمت کابینت ملامینه با مغزی نئوپان مقرون به صرفه‌تر از کابینت ام دی اف ملامینه است. دلیل نام گذاری این نوع کابینت مدرن به کابینت ملامینه، استفاده از روکشی با متریالی به همین نام است.

کابینت ملامینه در سه نوع زیر تولید می گردد :

 • کابینت ام دی اف ملامینه طرح کتان
 • کابینت ام دی اف ملامینه براق
 • کابینت ام دی اف ملامینه مات

 

 • کابینت فرامید :

این نوع کابینت از مغزی ام دی اف بهره می‌گیرد و روکش آن ایتالیایی است و اسم آن نیز برگرفته از اسم فرید و امید است که یک برند ایرانی محسوب می‌شود.ضخامت این نوع کابینت 16 میلی متر است و از آن هم در آشپزخانه استفاده می‌شود و هم به عنوان کمد دیواری و … استفاده می‌شود.

ویژگی‌ های کابینت فرامید

 • مقاومت بالا در مقابل رطوبت
 • استحکام و پایداری بالا در عین ظرافت
 • روکش مدرن و زیبا تولید شده در کشور ایتالیا
 • مقاومت عالی در برابر حرارت

بیشتر بخوانید مقاله قیمت کابینت مدرن و کلاسیک : اجرا کابینت پلی اورتان در اصفهان

قیمت کابینت مدرن و کلاسیک

 • کابینت دو رنگ :

کابینت دو رنگ به انواع کابینت هایی اطلاق می شود که دارای دو رنگ تشکیل دهنده بوده و تحت مجموعه سبک مدرن قرار می گیرند، به دلیل جذابیت بالای این نوع کابینت، بسیاری از مشتریان از این نوع کابینت برای آشپزخانه خود استفاده می کنند. بارزترین ویژگی این نوع کابینت تنوع رنگی بالای آن است که با توجه به سلیقه مشتری می توان از هر دو رنگ در ساخت این نوع کابینت استفاده کرد.

محاسبه قیمت و سهم هر کمد دیواری و طبقه به ازای هر متر طول

کابینت آشپزخانه همیشه هم اندازه کابینت های زمینی و دیواری نیست و همین امر باعث می شود قیمت هر یک از این دو به صورت جداگانه تعیین شود و به این ترتیب طبق تعرفه اتحادیه، کابینت دیواری 40 درصد هزینه و کف را به اشتراک می گذارد. کابینت ها آنها اجازه دادند. 60 درصد هزینه هر متر طول کابینت به این معناست که اگر کابینت آشپزخانه شما متری 1.000.000 تومان باشد برای کابینت های زمینی 60 درصد معادل 600.000 تومان و برای کابینت های دیواری 40 درصد معادل 400.000 تومان محاسبه می شود.

 • کابینت کمد فر و مایکروفر

کمدهای ماکروفر و فر که از کف تا بالای کابینت دیواری ممتد هستند با تعرفه سه برابر کابینت زمینی محاسبه می شود که معادل 60 درصد قیمت هر متر طول کابینت می باشد. مثلا اگر هر متر کابینت 1000000 تومان باشد 60 درصد سهم زمین که معادل 600000 تومان است برای کابینت فر در سه ضرب می شود و قیمت کابینت فر به دست می آید.

یعنی اگر هر متر از کابینت زمینی 600 هزار تومان و کابینت فر شما 60 سانتی متر باشد، 60 درصد کابینت زمینی 360 هزار تومان ضرب در سه برابر مبلغ کف برابر با 1.080.000 تومان می شود.

تومان ۱٫۰۸۰٫۰۰۰ = ۳ × ۳۶۰٫۰۰۰ = ۶۰ % × ۶۰۰٫۰۰۰

 • قیمت ویترین و شلف باکس کابینت

ویترین ها و قفسه باکس های دکوری با طرح های ساده و معمولی در بازه قیمتی 40 درصد کمدهای دیواری و برای ویترین های دیواری که تا سطح کابینت زمین امتداد دارند قیمت هر متر 1.5 برابر محاسبه می شود مثلا اگر در کابینت های خود ویترین های 50 سانتی متری دارید، 50 سانتی متر در 1.5 ضرب می شود و 75 سانتی متر محاسبه می شود و همچنین قفسه هایی که هم ارتفاع کمد هستند، مانند فرمول محاسبه می شوند. کمد و کمد فر

یعنی اگر هر متر کمد دیواری 400 هزار تومان و ویترین شما 50 سانتی متر باشد، 50 درصد کمد دیواری 200 هزار تومان ضرب در 1.5 برابر مبلغ دیواری معادل 300 هزار تومان می شود.

تومان ۳۰۰٫۰۰۰ = ۱٫۵ × ۲۰۰٫۰۰۰ = ۵۰ % × ۴۰۰٫۰۰۰

 • قیمت کابینت اپن

کابینت اپن آشپزخانه نیز با توجه به نوع صفحه دو طرفه و پشت اکسپوز 1.5 برابر 60 درصد سهم زمین محاسبه می شود، مثلاً اگر 1 متر کابینت اپن داشته باشید 60 درصد زمین در 1.5 ضرب می شود. برابر 90 درصد زمین است. معادل 900000 تومان

تومان ۹۰۰٫۰۰۰  = ۱٫۵ × ۶۰۰٫۰۰۰ = ۶۰ % × ۱٫۰۰۰٫۰۰۰

بیشتر بخوانید مقاله قیمت کابینت مدرن و کلاسیک : اجرا کابینت چوبی لوکس

قیمت کابینت مدرن و کلاسیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید