قیمت کابینت انزو

کابینت سازی اصفهان ارزان

قیمت کابینت انزو

قیمت کابینت انزو یکی از اصلی ترین معیارهای انتخاب افراد برای سفارش و خرید کابینت موردنظر خود می باشد. موضوع قیمت نه تنها در حوزه طراحی کابینت و دکوراسیون بلکه در تمام حوزه ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و یکی از اصلی ترین نکاتیست که در تعیین نظر افراد دخیل می باشد. توجه داشته باشید که مسئله قیمت در ساخت کابینت، ارتباط مستقیمی با کیفیت و زیبایی نتیجه کار خواهد داشت؛ به همین جهت لازم است تا ارزانی و یا گرانی هر سبک از کابینت را بطورکامل مورد بررسی قرار داده و مزایا و معایب هریک را مد نظر گرفت. بنابر اهمیت این موضوع، در مرحله نخست به معرفی کابینت انزو و ویژگی های آن پرداخته و در ادامه با قیمت کابینت انزو و اصل ترین عوامل تاثیرگذار در آن آشنا می شویم.

کابینت انزو چیست ؟

کابینت انزو یکی از پرطرفدارترین کابینت های امروزیست که نه تنها در ایران، بلکه در جامعه جهانی طرفداران خاص خود را داشته و از رایج ترین سبک های اجرایی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه می باشد. درحقیقت، متریال اصلی مورد استفاده در کابینت انزو از جنس چوب ام دی اف بوده که طرح و نقوش مورد نظر مشتری روی آن اجرا خواهد شد. بعد از این مرحله، روکش‌هایی با جنس مختلف، توسط تکنولوژی مخصوصی، روی کابینت قرار می گیرد. لازم به ذکر است که، کابینت انزو نوعی از کابینت ممبران است که تنها تفاوت آن در طرح و متریال به کار رفته می باشد.

جالب است بدانید که کابینت انزو در حقیقت نام برندی مربوط به شرکت Zentique می باشد که در حیطه ‌ی طراحی و تولید کابینت فعالیت دارد. بنابر طرح و ویژگی های این کابینت، در ایران کابینت‌هایی که با طرح‌های مشابه کابینت‌های شرکت Zentique طراحی و ساخته می شوند، حتی با اینکه در شرکت های داخلی و برندهای ایرانی تولید می شوند، با نام کابینت انزو شناخته شده اند.

مشخصات کابینت انزو

از بارزترین ویژگی ها و مشخصات کابینت انزو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سبک نئوکلاسیک
 • بدنه یا یونیت ام دی اف
 • درب ام دی اف خام CNC کاری شده با ضخامت های مختلف
 • یراق (ریل، لولا و …) فانتونی یا بلوم
 • رنگ پلی اورتان یا پلی استر و نیم پلی استر
قیمت کابینت انزو
قیمت کابینت انزو

انواع کابینت سبک انزو

کابینت های انزو از نظر فرم ظاهری تقریبا شباهت زیادی بایکدیگر دارند. البته بعضی از طرح های اجرایی در این سبک از کابینت، شلوغ تر و برخی دیگر نیز ساده تر می باشند که این موضوع کاملاً بر اساس سلیقه و نظر کارفرما انتخاب می گردد؛ اگرچه این کابینت در تمامی آشپزخانه ها با متراژ های مختلف قابل اجراست، اما به توصیه کارشناسان بهتر است برای آشپزخانه های کوچک از مدل های ساده تر استفاده شود. توجه داشته باشید که تفاوت اصلی طرح های مختلف کابینت در انتخاب نوع ابزاری می باشد که برای فرم دهی درب ها و نما استفاده می شود و همچنین نوع روکشی که برای کابینت انتخاب می شود. لازم به ذکر است که طرح انتخابی و اجرای آن نیز یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت کابینت انزو خواهد بود.

بطورکلی انواع کابینت طرح انزو را می توان بر اساس نوع روکش در دو دسته کابینت رنگ آمیزی شده و کابینت با روکش وکیوم ممبران تقسیم بندی نمود. به دلیل زیبایی و طول عمر بیشتر رنگ نسبت به روکش، قیمت کابینت انزو رنگ آمیزی شده (مخصوصاً نوع پولیشی) بالاتر از سایر کابینت ها خواهد بود.

در نهایت انواع کابینت انزو عبارتست از:

 1. کابینت پولیشی
 2. کابینت با رنگ پلی اورتان مات یا براق
 3. کابینت با رنگ پلی استر یا نیم پلی استر

تفاوت کابینت انزو با کابینت ممبران در چیست؟

بطورکلی تفاوت کابینت انزو با کابینت ممبران را می توان در 4 مورد زیر خلاصه کرد

 1. تفاوت در ضخامت ورق و ضخامت روکش

معمولاً کابینت‌های انزو از ورق MDF با ضخامت 25 میلیمتر ساخته می شوند، در حالیکه در کابینت ممبران ضخامت ورق مورد استفاده کمتر بوده و در حدود 16 میلیمتر است. البته باید دقت داشته باشید که ممکن است کابینت سازان از ورق هایی با این سایز های دقیقاستفاده نکنند و بهتر است این مورد را با آنها چک کنید. علاوه بر این توجه داشته باشید که قطر روکش کابینت انزو نیز بیشتر از کابینت وکیوم خواهد بود.

 1. طراحی ظاهری متفاوت

قطر لبه‌های کابینت ممبران بیشتر از کابینت انزو می باشد. از آنجایی که چهار طرف در کابینت انزو توسط دستگاه برش خواهد خورد، قطر آن کاهش می یابد.

 1. تفاوت در رنگ کابینت ها

کابینت‌های انزو معمولاً به رنگ‌های روشن و حتی سفید براق می باشند؛ این در حالیست که تنوع رنگ در کابینت‌ ممبران بسیار گسترده‌ تر خواهد بود. بطور کلی می توان گفت که کابینت انزو از لحاظ ظاهری ترکیبی از کابینت ممبران و هایگلاس سفید می باشد.

 1. تفاوت در قیمت کابینت انزو و ممبران

با توجه به ویژگی‌ها وتفاوت‌های ذکر شده، طبیعی خواهد بود که قیمت کابینت انزو به نسبت کابینت ممبران کمی بیشتر خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید: کابینت کلاسیک ممبران

قیمت کابینت انزو

عمر مفید کابینت انزو چقدر است ؟

بطور قطعی نمی توان عدد ثابتی را برای طول عمر کابینت انزو بیان کرد؛ چراکه نحوه استفاده، مراقبت ونگهداری مصرف کننده اصلی ترین معیار تاثیرگذار در طول عمر کابینت انزو می باشد؛ اما بطور کلی می توان  گفت که مجموعه ای از فعالیت ها در دو دوره ی تولید و در نهایت استفاده و نگهداری، بر طول عمر مفید کابینت انزو تاثیر خواهد داشت.

 • دوره ساخت: در دوره‌ی ساخت و تولید کابینت انزو، مواردی همچون کیفیت و ضخامت رق ها و متریال مورد استفاده، نوع روکش (PVC یا پلی‌اورتان)، و همچنین کیفیت چسب بکار رفته می توانند نقش قابل توجهی را در افزایش طول عمر کابینت انزو ایفا کنند.
 • نگهداری: درنهایت، در دوره‌‌ی استفاده و نگهداری کابینت نیز مواردی از قبیل طرز استفاده، شرایط نگهداری، آب و هوای محیط نصب، جلوگیری از ضربات، خشک کردن سریع کابینت پس از تماس با آب و… بر عمر مفید کابینت انزو تاثیرگذار خواهند بود

بنابراین، اگر در طول روند ساخت کابینت انزو از متریال مرغوبی استفاده شده و نحوه استفاده از آن نیز مناسب باشد؛ به راحتی می توان انتظار داشت که کابینت انزو بیش از ۲۰ سال کارایی داشته باشد.

 

علت گرانی قیمت کابینت انزو چیست ؟

بطور کلی علل اصلی گرانی چشم گیر کابینت انزو نسبت به سایر کابینت ها عبارتند از:

 • ضخامت 25 تا 32 میلی متر درب های کابینت انزو
 • روکش رنگ کشیده شده بر روی کابینت انزو
 • ابزار خاص کابینت انزو که با دستگاه CNC بر روی کل اجزا کشیده خواهد شد
قیمت کابینت انزو
قیمت کابینت انزو

قیمت کابینت انزو و عوامل موثر بر آن

قیمت کابینت انزو وابستگی زیادی به کیفیت ساخت و رنگ آن خواهد داشت. درکنار این دو علل مهم، عوامل تاثیرگذار دیگری نیز  وجود دارند که قیمت کابینت انزو را دچار تغییر خواهند کرد. این موارد عبارتند از:

 • تعداد ستون و سر ستون و ساده یا پر کار بودن درب کابینت
 • استفاده از ریل، لولا و جک خارجی یا ایرانی
 • استفاده از رنگ درجه 1 خارجی یا رنگ های ایرانی
 • رنگ آمیزی مکانیزه با ماشین آلات پیشرفته یا رنگ آمیزی بصورت دستی
 • حجم پروژه ( ارائه تخفیف ویژه برای پروژه های چند واحدی)

 

بطورکلی اصلی ترین علل تاثیرگذار در قیمت کابینت انزو را بررسی می کنیمو این علل به شرح زیر خواهند بود.

1) نحوه طراحی :

پرکار بودن طرح کابینت در قیمت تمام شده پروژه تاثیرگذار خواهد بود. در این مرحله اگر از طرح های ساده تر استفاده کنید قطعاً هزینه تمام شده کابینت کاهش خواهد یافت. درب های کابینت به سبک انزو تنها به شکل ابزار نیم گرد قسمت های حاشیه ای نیست، بلکه مدل دیگری از درب کابینت انزو وجود دارد که با استفاده از CNC طرح مشبک برجسته روی درب ها پیاده سازی می شود که البته هزینه بیشتری به همراه خواهد داشت.

2) کیفیت یراق مصرفی :

کیفیت و نوع یراق مصرفی اثر مستقیمی بر قیمت کابینت انرو خواهد داشت. اگر فرض کنیم قیمت کابینت با یراق فانتونی ایتالیا متری ۶ میلیون تومان باشد با جایگزینی یراق بلوم اتریش بجای فانتونی حداقل ۲۰ درصد قیمت کابینت افزایش خواهد یافت. البته یراق های چینی و ایرانی نیز در بازار وجود دارند که کیفیت متوسطی داشته و برای استفاده در این مدل کابینت به دلیل سنگین تر بودن وزن درب ها نسبت به کابینت های معمولی توصیه نمی شوند.

3) کیفیت رنگ مصرفی :

به دلیل خاص بودن رنگ کابینت انزو و همچنین گران قیمت بودن آن رنگ آمیزی، اجرای این سبک از کابینت آشپزخانه دشوار و هزینه بر خواهد بود. بهترین نوع رنگ برای ای نوع کابینت، رنگ پلی اورتان سوپر براق یا پلی اورتان پولیشی می باشد. البته از رنگ پلی استر براق یا پلی استر پولیشی هم می توان استفاده کرد که نظر کیفی تفاوت چندانی با یکدیگر نخواهند داشت اما از نظر قیمتی رنگ تمام پلی استر گران قیمت تر می باشد. ضمن اینکه رنگ نیم پلی استر نیز وجود دارد که  دارای قیمت و کیفیت پایین تری نسبت به دو رنگ قبلی می باشد.

4) مهارت کابینت‌ساز :

طبیعتا مهارت کابینت‌ساز و دستمزد وی همیشه یکی از عوامل اصلی تعیین‌کننده قیمت بوده که در نتیجه‌ی نهایی چه از لحاظ ظاهری و چه کیفیت نهایی کار تاثیرگذار می باشد.

5) ضخامت ورق :

یکی از تفاوت‌های اصلی کابینت انزو با کابینت ممبران در ایران، ضخامت ورق مورد استفاده در آنهاست. بنابراین اینکه در اجرای کابینت انزو از ورق با چه ضخامتی استفاده می شود؛ می تواند نوسان قابل توجهی را در قیمت کابینت انزو ایجاد دارد.

6) روکش :

روکش‌های معمول برای کابینت انزو، PVC و یا رنگ پلی‌اوتارن می باشند. این مورد نیز در قیمت کابینت انزو اثرگذار است؛ اما توجه داشته باشید که انتخاب نوع روکش روی طول عمر کابینت و نمای ظاهری آن تاثیر بسزایی خواهد داشت، پس در این مورد هزینه مناسبی را در نظر بگیرید.

 

پیشنهادات داغ برای مطالعه:

این فیلد را پر کنید

            

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.