تفاوت کابینت انزو و نئوکلاسیک

تفاوت کابینت انزو و نئوکلاسیک

تفاوت کابینت انزو و نئوکلاسیک

کابینت ها تاثیر زیادی در زیباتر شدن آشپزخانه هر خانه ای دارند به همین دلیل افراد در انتخاب آن ها حساسیت زیادی دارند. اکثر افراد دوست دارند کابینت هایی را انتخاب کنند که همیشه مد هستند و هیچ وقت قدیمی نمی شوند. در این مقاله در مورد تفاوت کابینت انزو و نئوکلاسیک که منبت کاری و کنده کاری مشترک دارند صحبت می کنیم. هر دو طرفداران زیادی دارند و جلوه زیبایی به آشپزخانه شما می دهند.

افرادی که به سبک کابینت اشرافی و سلطنتی علاقه دارند، بدون شک نام کابینت های انزو و نئوکلاسیک را شنیده اند. این دو کابینت با وجود شباهت هایی که دارند در مواردی با یکدیگر متفاوت هستند.

پیشنهاد مطالعه تفاوت کابینت انزو و نئوکلاسیک : اجرا کابینت چوبی لوکس

تفاوت کابینت انزو و نئوکلاسیک

چند تفاوت کابینت انزو و نئوکلاسیک به شرح زیر است:

  • همانطور که گفته شد کابینت انزو سبک شلوغ و پرمشغله ای است و جزئیات ریز و درشت به وفور یافت می شود، اما در کابینت نئوکلاسیک اگرچه بدنه کابینت طرح و مدل دارد، اما طرح و مدل آن اینطور نیست. آنقدر شلوغ و پر از جزئیات که با ذائقه ساده اندیشان جور در نمی آید.
  • کابینت انزو به دلیل شلوغ بودن و جزئیات نسبتاً، برای آشپزخانه های بزرگ و جادار مناسب است. کابینت های انزو را نمی توان در آشپزخانه های مینیمال و کوچک استفاده کرد زیرا این کابینت ها ذاتا شلوغ هستند و نباید در آشپزخانه های کوچک نصب شوند. همانطور که می دانید استفاده از تزئیناتی که فضای آشپزخانه را شلوغ تر می کند باعث کوچکتر و شلوغ شدن فضا می شود.

اگر از طرفداران سبک انزو هستید و آشپزخانه با اپن بزرگ ندارید، می توانید از کابینت های نئوکلاسیک استفاده کنید. این کابینت ها به دلیل طراحی و مدل ساده تری که نسبت به کابینت های کلاسیک دارند، برای آشپزخانه های متوسط ​​و نسبتا کوچک نیز مناسب هستند و می توانند فضایی آرام و دلنشین ایجاد کنند.

  • نگهداری و نظافت کابینت انزو نسبت به کابینت نئوکلاسیک دشوارتر است و دلیل آن طرح ها و منبت های شلوغی است که در بدنه و یراق آلات کابینت انزو وجود دارد. آشپزخانه فضایی است که در آن پخت و پز انجام می شود و ذرات چربی و گرد و غبار باعث چرب شدن کاشی ها، دیوارهای آشپزخانه، کابینت ها و سایر قسمت ها می شود. از آنجایی که کابینت های انزو دارای طرح ها و جزئیات متفاوتی هستند، باید تلاش بیشتری برای تمیز کردن آشپزخانه های کلاسیک صرف کنید، در حالی که آشپزخانه های نئوکلاسیک به دلیل سادگی تمیز کردن راحت تری دارند.
  • تفاوت دیگر کابینت انزو و نئوکلاسیک در قیمت تمام شده کابینت آشپزخانه است. کابینت آشپزخانه از هر متریالی که ساخته شده باشد، هرچه پرتر باشد و جزئیات بیشتری روی بدنه داشته باشد، فرآیند ساخت آن سخت تر و طولانی تر می شود و این امر هزینه کابینت را بالا می برد. بنابراین طبیعی است که کابینت های انزو با وجود یکسان بودن متریال به کار رفته در ساخت کابینت، قیمت بیشتری نسبت به کابینت های نئوکلاسیک دارند.

متریال اصلی به کار رفته در ساخت این دو مدل کابینت، چوب طبیعی، کابینت ممبران و کابینت صیقلی است. هر سه این کابینت ها، هرچه جزییات بیشتری داشته باشند، گران تر خواهند بود. مخصوصا کابینت چوبی هر چه جزئیات بیشتری داشته باشد ساخت و تولید آن به زحمت و زمان بیشتری نیاز دارد و به همین دلیل از نظر قیمت نفیس تر و گرانتر خواهد بود.

  • کابینت انزو از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است و به جرأت می توان گفت که چیزی از اعتبار و زیبایی آن کم نشده است. اما کابینت نئوکلاسیک سبک جدیدتری نسبت به کابینت انزو و حتی کابینت مدرن است و به همین دلیل می توان گفت که به روزتر و مدل جدیدتری است.
  • اگر سبک انزو مورد پسند و سلیقه شماست، باید این سبک را در همه جای خانه خود پیاده کنید. مثلا اگر مبل ها و سرویس چوب شما مدرن هستند، نباید از کابینت های انزو برای آشپزخانه استفاده کنید! در واقع آشپزخانه کلاسیک با کابینت های انزو برای خانه هایی با مدل و چیدمان کلاسیک مناسب است تا هماهنگی و هارمونی لازم بین اجزای خانه رعایت شود.

پیشنهاد مطالعه تفاوت کابینت انزو و نئوکلاسیک : قیمت کابیت چوبی لوکس اصفهان

تفاوت کابینت انزو و نئوکلاسیکاما کابینت نئوکلاسیک این فرصت را به شما می دهد تا با آزادی بیشتری دکوراسیون منزل خود را انتخاب کنید. با انتخاب کابینت های نئوکلاسیک هم می توانید از وسایل کلاسیک و هم نسبتا مدرن و سنتی استفاده کنید. پس اگر قصد ندارید فقط به یک مدل دکوراسیون بچسبید، کابینت نئوکلاسیک گزینه خوبی است!

 مزایا و معایب کابینت‌های کلاسیک و نئوکلاسیک

اگرچه کابینت های طرح انزو و نئوکلاسیک طرفداران زیادی دارند، اما ممکن است برخی افراد اطلاعاتی در مورد مزایا و معایب این نوع کابینت ها نداشته باشند. از مهمترین این مزایا و معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اصولاً نگهداری و نظافت کابینت های انزو دشوارتر از کابینت های نئوکلاسیک است. دلیل این مشکل طرح هایی است که بر روی این نوع کابینت ها ایجاد می شود که منجر به شلوغی کابینت های کلاسیک می شود. می دانیم که آشپزخانه محیطی برای آشپزی است. بنابراین امکان چربی، گرد و غبار و … در دیوارها و کابینت های آن وجود دارد. بنابراین برای کابینت آشپزخانه باید طرحی انتخاب شود که به راحتی تمیز شود. کابینت های نئوکلاسیک به طور کلی ساده تر هستند. به همین دلیل تمیز کردن این نوع کابینت ها راحت تر از کابینت های انزو خواهد بود.
  • یکی دیگر از مواردی که باعث تفاوت بین کابینت های انزو و نئوکلاسیک شده است و می توان آن را در زمره مزایا و معایب این دو طرح کابینت قرار داد، قیمت آنهاست. بدیهی است که هر چه کابینت ها برای نصب و طراحی بیشتر کار کنند، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. زیرا روند ساخت و نصب آنها طولانی تر خواهد بود.

بنابراین باید بیان کنیم که کابینت های انزو قیمت بالاتری نسبت به کابینت های نئوکلاسیک دارند. با این حال، مواد استفاده شده در ساخت آنها یکسان است.

سخن پایانی تفاوت کابینت انزو و نئوکلاسیک

دنیای امروز دنیای تنوع و انتخاب است. هر سبکی در کنار مزایا و معایب خود طرفداران خود را دارد و گروه خاصی از افراد را به خود جذب می کند. زیبایی یک سبک دکوراسیون و به دنبال آن کابینت آشپزخانه به معنای زشت یا بد بودن انواع دیگر کابینت ها نیست. بلکه به این معناست که با توجه به شرایط موجود چه گزینه ای می تواند مناسب و کارآمد باشد و زیبایی آن را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشد.

پیشنهاد مطالعه تفاوت کابینت انزو و نئوکلاسیک : قیمت کابیت چوبی لوکس اصفهان

تفاوت کابینت انزو و نئوکلاسیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید