بهترین ایده برای طراحی کابینت گوشه

بهترین ایده برای طراحی کابینت گوشه

بهترین ایده برای طراحی کابینت گوشه

در این مقاله به بررسی بهترین ایده برای طراحی کابینت گوشه پرداخته میشود. بیشتر افراد در زمان خریدن کابینت ها و سفارش دادن پروژه به کابینت های گوشه هیچ توجه‌ای نمی‌‌کنند. این در صورتی بوده است که کابینت های گوشه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است و توجه داشتن به آن تاثیر بسیار زیادی در زیبایی آشپزخانه ها خواهد داشت. موجب ایجاد شدن فضاهای بزرگ‌تر و استفاده کردن از فضاهایی خواهد شد که قبلا بلااستفاده بودند.

اگر شما قصد خریدن کابینت و یا سفارش دادنش را در سر دارید ولی  ایده‌ای برای گوشه‌های آشپزخانه خودتان ندارید درست آمده اید مقاله بهترین ایده برای طراحی کابینت گوشه برای شماست. در این مقاله می خواهیم که تعدادی ایده برای کابینت گوشه ارائه دهیم که هم کاربردی هستند و هم بسیار زیبا؛ پس با ما باشید تا به شما معرفی نماییم. در گذشته های  دور، کنج و گوشه آشپزخانه‌ها به یکی از معضلات در طراحی کابینت بودند و فضایی بسیار  اضافی به شمار می‌رفتند. هنگامی که اقدام کردن به طراحی کابینت برای آشپزخانه‌ها ، کنج سایر این محیط‌ ها به عنوان فضایی بدون مصرف رها می شد و در بهترین حالت ممکن، قطعه‌ای از جنس کابینت در این فضاها نصب می‌گردید تا کابینت‌بندی آشپزخانه ها، ظاهری نامناسب نداشته باشد.

در این مقاله به بررسی مزایای بسیار مفید کابینت گوشه و معرفی کردن انواع مدل‌های آن خواهیم پرداخت. کابینت های کنج آشپزخانه یا همان کابینت گوشه یک مفهوم بسیار جدید و خیلی جذاب در طراحی های مدرن برای کابینت های آشپزخانه  می باشند. گوشه های آشپزخانه شما هم فکرتان را خیلی مشغول کرده و دوست دارین از این فضاهای بدون استفاده، استفاده ی بسیار لازم را کنید. آیا راه حلی هست؟ آیا می‌شود این فضاهای پِرت را به فضاهایی بسیار مفید و قابل استفاده در آشپزخانه تبدیل کنیم؟!

در مقاله بهترین ایده برای طراحی کابینت گوشه ما 6 راه حل برای کابینت ها و کشوهای کنج آشپزخانه ها به شما پیشنهاد می کنیم و  با ایده هایی بسیار جذاب برای استفاده کردن و طراحی کردن گوشه های آشپزخانه آشنا خواهیم کرد. ایده ها و طرح هایی بسیار قشنگ و خیلی کاربردی که عمدتاً با کابینت های گوشه ای اجرا میشوند آشنا خواهید شد.

پیشنهاد مطالعه در مقاله بهترین ایده برای طراحی کابینت گوشه : قیمت کابیت چوبی لوکس اصفهان

بهترین ایده برای طراحی کابینت گوشهبهترین ایده برای طراحی کابینت گوشه

سایر کابینت‌های کنج آشپزخانه را می‌توانید به عنوان یک مفهوم بسیار جدید در دنیای دکوراسیون عنوان کنیم که توانسته خیلی سریع، جایگاهی بسیار مناسب در میان طراحان و مصرف‌کنندگان به دست آورد. این گونه کابینت‌ها انواع بسیار گوناگونی دارند که در زیر به آن اشاره ای می کنیم:

 • کابینت گوشه ساده
 • کابینت گوشه دیواری
 • کابینت گوشه هوایی
 • کابینت گوشه ایستاده
 • کابینت گوشه زمینی
 • کابینت گوشه منحنی
 • کابینت گوشه کشویی
 • کابینت گوشه مورب
 • کابینت گوشه متحر 

مزایای کابینت گوشه را ذکر کنید؟

 • ایجاد کردن فضایی مناسب: آشپزخانه‌هایی هستند که بسیار کوچک می باشند و کابینت کافی ندارند و اگر لوازم زیادی شما داشته باشید موجب ایجاد کردن شلوغی و بی‌نظمی می گردند کابینت های گوشه به همین علت بسیار مفید می باشند که یک فضای خالی را به فضایی کاربردی تبدیل می‌ نمایند.
 • ایجاد کردن ظاهری متفاوت و زیبا: خالی بودن گوشه‌ی آشپزخانه جلوه‌ای بسیار زشت و زننده و نامرتب به آشپزخانه خواهد داد و زیبایی قسمت‌های دیگر را بشدت کمتر می‌نماید کابینت های گوشه با انواع و مدل‌های مختلف موجب بهبود این مشکل خواهند شد.

تعریف کامل انواع کابینت گوشه

 • کابینت گوشه هلالی:

این کابینت‌ها به گونه‌ای ساخته ‌خواهند شد که در گوشه به شکل نیم‌دایره بنظر برسند. در کنار ظاهر بسیار شیک و قشنگی که این کابینت به آشپزخانه خواهند داد و به‌ علت هلالی شکل بودن آن فضای بسیار بیشتری درون کابینت ایجاد خواهد شد. اگر کابینت، کابینت ممبران باشد  از این مدل استفاده ننمایید به این علت که ظاهر زیبایی به  آشپزخانه‌ی شما نمی دهد و گوشه هلالی بیشتر مناسب کابینت‌هایی ساده و بدون نقش می باشد؛ به این کابینت به جز هلالی، گرد، نیم دایره و منحنی هم این نام ها را داده اند.

 • کابینت گوشه پویا و یا متحرک:

یکی دیگر از مدل‌های گوشه که در زمان خریدم کابینت و یا سفارش دادنش می‌توانید در نظر داشته باشید کابینت گوشه متحرک است. این کابینت را به گونه‌ای می‌ باشند که پس از باز کردن آن تمام لوازم چیده شود در آن بیرون آمده باشد و در دید خواهند بود. کابینت های متحرک بسیار متناسب با آشپزخانه‌های مدرن می باشد و فضای بسیار زیاد و خوبی را ایجاد می نماید.

 کابینت گوشه اریب

اگر دنبال مدلی بسیار ساده می‌یاشید گوشه اریب برای خریدن و سفارش دادن کابینت های انتخابی بشدت صحیح خواهد بود. کابینت های گوشه اریب فضای بسیار بیشتری از در کابینت قبلی ایجاد می نماید. حتی خواهید توانست که در این نوع کابینت، سینک ظرف‌شویی را هم در آن قرار دهید و یا اجاق گاز رو میزی نصب نمایید.

کابینت گوشه کشویی

یکی دیگر از کابینت‌های جذاب در گوشه، کابینت گوشه کشویی می باشد که طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کرده است.  به ظاهر این کابینت نگاه می اندازیم طوری می باشد که انگار دو کشو در کنار هم قرار هستند ولی در حقیقت اینطور نمی باشد و این کار به خاطر این می باشد که در این طرح از کابینتی به نام پروانه‌ای استفاده خواهد شد. کابینت گوشه کشویی با هر نوع جنس کابینتی زیبا است.

پیشنهاد مطالعه در مقاله بهترین ایده برای طراحی کابینت گوشه : اجرا کابینت چوبی لوکس

بهترین ایده برای طراحی کابینت گوشهکابینت گوشه ساده

این مدل کابینت مدل رایجی در بازار است و از تمامی مراکز خرید کابینت قابل تهیه می باشد. همانطور که از اسمش هویدا است ساده  و مانند کابینت‌های قسمت‌های دیگر کمدی شکل می باشد.

کابینت گوشه چرخشی

این مدل مشابه با کابینت گوشه هلالی می باشد با این تفاوت که در را روی ریلی قرار می‌گیرد و به جای آن که در رو به بیرون باز شود به صورت چرخشی باز خواهد شد. کابینت های گوشه چرخشی کاملا جدید هستند و ظاهر آشپزخانه‌ تان را چندین برابر مدرن‌تر می نمایند.

کابینت گوشه هوایی

کابینتهای گوشه شامل زمین نمی باشند و در قسمت بالای کابینت‌ها هم اهمیت بسیار زیادی را دارند؛ بهترین مدل‌هایی که قابلیت استفاده را در کابینت گوشه هوایی دارند، ساده و اریب است. یک ایده ی مهم دیگری که برای قسمت گوشه است این مسئله می باشد که می‌توانید استفاده ی بسیار زیای نمایید، استفاده از شلف می باشد. شلف تخته‌ای چوبی بوده که به صورت طبقاتی روی دیوار نصب خواهد شد و رنگ‌های بسیار مختلف و گوناگونی دارد.

بهترین  ایده برای داخل کابینت گوشه کدام است؟

 • لمن کرنر: لمن کرنر یا کنج لوبیایی مدلی سینی طبقاتی متحرک می باشد که دارای ریل‌هایی بسیار مخصوص است و داخل کابینت را بسیار مرتب نشان خواهد داد.
 • سبد گوشه: یک سبد از جنس فلز می باشد که بشدت مخصوص کابینت گوشه است و فضایی بسیار منظم‌تر به داخل کابینت خواهد داد. این محصول را  به صورت تکی هم می توانید از بازار تهیه کنید.
 • مجیک کرنر: مجیک کرنر یا کنج جادویی سینی طبقاتی می باشد و مخصوص کابینت گوشه است. تنها تفاوتی که مجیک کرنر با لمن کرنر دارا است مدل باز شدن سبدها می باشد. این محصول در زیادتر شدن فضای کابینت و منظم کردن تاثیر بسیار زیادی دارد.

سخن آخر درباره ی بهترین ایده برای طراحی کابینت گوشه

در خریدن و سفارش دادن کابینت به کابینت گوشه توجه بسیار زیادی نمایید به این علت که فضای در دسترستان را بسیار بیشتر خواهد کرد و ‌ظاهری بسیار شیک و مدرن به آشپزخانه تان خواهد داد. در آشپزخانه‌هایی که کابینت نئوکلاسیک دارند بهترین ایده استفاده نمودن از کابینت های گوشه ی ساده یا اریب می باشد، این بیشتر بستگی به سلیقه افراد دارد و شما در انتخاب کردن بسیار آزاد می باشید که هر کابینتی که دوستدارید را انتخاب نمایید آلپینو دکور در خدمت شما است.

پیشنهاد مطالعه در مقاله بهترین ایده برای طراحی کابینت گوشه : اجرا کابینت پلی اورتان در اصفهان

بهترین ایده برای طراحی کابینت گوشه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید