استفاده بهینه از فضای منزل

استفاده بهینه از فضای منزل

استفاده بهینه از فضای منزل، امروزه تبدیل به موضوعی مهم و در عین حال کاربردی شده است. هم زمان با مدرن شدن سبک زندگی ، خانه ها از سبک قدیمی و بزرگ و حیاط دار، تبدیل به مقیاس های کوچکتر و اکثرا با فضاهای کمتر و محدودتر شده اند. اما در نهایت واقعیت این است که چه يك پنت‌هاوس 600 متري بالاي يك برج و چه یک آپارتمان 60 متري در مجتمعي 30 واحدي، فرقي ندارد، همه خانه‌ها مانند هم هستند، همه خانه ها هرچقدر هم كه مهندس و معمار خوبي داشته باشند، گاهی اوقات به دلیل نوع نقشه و پلان خانه، بازهم می‌توانید در قسمت هایی از آن، فضاهایی بدون استفاه را ببینید که هیچ کاربردی در نظر ما ندارند و نمی دانیم باید چه استفاده ای از آن ها داشته باشیم؛ مثل يك فرورفتگي توي ديوار يا كنجي كه بين پنجره و كمدها گير كرده است.

اما راه حل چیست؟

اینجور وقت ها ما باید مانند یک طراح دکوراسیون داخلی، به فکر ایده ها و راه حل های مناسب، جذاب و قابل اجرا باشیم تا بتوانیم این فضاهای بدون کاربرد را به بهترین شکل ممکن، پر، زیبا و متفاوت کنیم. در ادامه ما برای شما چند ترفند کاربردی ارائه خواهیم داد که می توانید از آنها برای زیبا سازی و استفاده بهینه از فضای منزل خود استفاده کنید. پس پیشنهاد می‌کنیم با ما تا آخر این مقاله همراه باشید!

استفاده از فضای چندگانه

فضای چند گانه چیست؟ چه تاثیری در استفاده بهینه از فضای منزل دارد؟ فضای چندگانه زمانی است که وسایلی که شما در منزل استفاده می کنید، یک استفاده غالب و اصلی و یک استفاده ثانویه دارند. ایجاد این فضاها بسیار ساده و راحت است. به عنوان مثال شما می‌توانید از محیط آشپزخانه یا میزتان، به عنوان فضایی برای کار یا میز کارتان استفاده کنید.

شما می توانید فضای مشترکی برای اتاق نشیمن و اتاق خوابتان در نظر بگیرید و فضای آن را طوری بچینید که هر دو استفاده از آن امکان پذیر باشد.

استفاده از فضای مشترک جهت قرار دادن لباس ها همزمان با ماشین رختشویی، می تواند راه حل مناسب دیگری برای استفاده بهینه از فضای منزل باشد.

زیبایی فضای چندگانه

بعد از تصمیم گرفتن برای ترکیب کردن فضاهای مورد نیاز و انتخاب وسایلی که قرار است به صورت مشترک از آنها استفاده کنید، نوبت به زیبایی و هماهنگی این فضاها و وسایل می رسد. زمانی که این فضاها ترکیب می شوند، در ابتدا ممکن است کمی در هم و شلوغ به نظر برسند؛ پس لازم است که با کمی حوصله و سلیقه این وسایل را طوری در کنار هم قرار دعید که مشخص شود این هدف شما بوده که به این صورت استفاده کنید نه اینکه از اتفاق در کنار هم قرار گرفته باشند و تازه باعث بی نظمی و به هم ریختگی منزل شما شوند. بعد از انجام تمام تغییرات، اگر هنوز هم به نظرتان فضا شلوغ و نا مرتب بود، لازم است بعضی از وسایل اضافه و بدون استفاده را از اتاق  حذف کنید.

نکاتی برای زیبایی بیشتر

حواستان باشد در کنار بهینه سازی فضای منزل، حتما به زیبایی کارتان هم توجه داشته باشید. برای این زیبا سازی، لطفا به رنگ ها دقت کنید؛ ترکیب رنگ ها در کنار هم می تواند برای شما فضایی فوق العاده ، متفاوت و دوست داشتنی را به وجود آورد. اگر از هارمونی رنگ، ترکیب ها و تاثیر آنها روی فضای خانه اطلاع زیادی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم در این زمینه از متخصصین تیم آلپینو راهنمایی و مشاوره بگیرید. حتی در صورت نیاز می توانید تغییرات منزلتان را قبل از انجام جابجایی ها، توسط طراحی سه بعدی، مشاهده کنید.

فضای مخصوص رادیاتورها

درواقع یکی از مشکلاتی که در دکوراسیون منزل ها ایجاد و فضای قسمتی از خانه را برای ما بدون استفاده می کنند، رادیاتورها هستند. رادیاتورها با توجه به اینکه بخشی مهم و کاربردی در منزل هستند، اما در عین حال باعث می شوند شما نتوانید از قسمتی از فضا به خوبی استفاده کنید و جلوه خوبی ندارند. برای پوشش این قسمت پیشنهاد می کنیم، اگر دیوار بالای رادیاتورتان به اندازه کافی جا دار و خالی است، از تابلو و قاب های دیواری استفاده کنید. کتابخانه های دیواری هم می توانند گزینه مناسبی برای این قسمت از خانه باشند.

راه های بزرگتر نشان دادن فضا

این روزها کم و بیش اکثر افراد از پشت در اتاق خواب به عنوان یک چوب لباسی برای آویز لباس ها استفاده می کنند که خود یکی از راه های استفاده بهینه از فضای منزل به شمار می رود. اما شما علاوه بر در اتاق میتوانید از پشت در انباری، آشپزخانه و .. هم برای آویز کردن لباس ها، کیف و .. استفاده کنید.

استفاده از پشتی تخت خواب

اگر شما از تخت خواب هایی استفاده می کنید که دارای پشتی است، پس می توانید با کمی جلو کشیدن تخت، پشت آن را قفسه بندی کرده و از آن برای جا دادن وسایل ریز مانند کتاب و وسایل تحریر استفاده کنید. همچنین استفاده از فضای زیر تخت برای قرار دادن برخی از لباس ها و وسایلی که شاید دیر به دیرتر به کارمان بیایند، می تواند بسیار کاربردی و کمک کننده در خالی کردن فضای اتاق باشد.

نقش موثر اکسسوری کابینت

اکسسوری کابینت آشپزخانه، بهترین راه حل برای سازماندهی اشیاء و وسایل آشپزخانه به شمار می روند. شما از این اکسسوری می توانید برای قرار دادن قاشق و چنگال، بشقاب ها، مواد غذایی، زباله ها، مواد شوینده و.. به بهترین شکل ممکن استفاده نمائید.

استفاده از قفسه هایی که بتوانید هم زمان هم به عنوان کتابخانه ازآن استفاده کنید و هم به عنوان میز و هم دکوری برای وسایل تزیینی، می تواند بسیار کمک کننده در زیاد کردن فضای خالی و نظم بخشیدن به اتاق می شود. برخی از نمونه های دکوراسیون برای منازلی با فضای کمتر را می توانید در لینک homedit.com مشاهده کنید.

برای انجام مراحل بالا،

در صورت نیاز می توانید با مشاوران تیم آلپینو صحبت کنید و راهنمایی های لازم جهت استفاده از این قفسه ها را دریافت کنید. ایجاد این قفسه ها را می توانید به گروه آلپینو بسپارید و دقیقا همان چیزی که مطابق فضا و دکوراسیون منزلتان هست را، دریافت کنید. کاربرد و نتیجه ای که این قفسه ها در بهینه سازی فضای منزل دارند را دست کم نگیرید. با وارد کردن شماره خود در فیلد زیر، تیم آلپینو در اولین فرصت با شما تماس میگیرند و تمام اطلاعاتی که در این زمینه لازم دارید، از متریال و اندازه ای که لازم دارید تا زمان اجرای کار و قیمت نهایی، در اختیارتان قرار خواهند داد.