قیمت انواع کابینت ام دی اف

قیمت انواع کابینت ام دی اف و شیوه محاسبه

شیوه حساب کردن قیمت انواع کابینت ام دی اف مقداری پیچیده است. ممکن است برخی سودجویان برای فریب عوام، شیوه هایی برای محاسبه قیمت  یا متراژ به مشتری بدهند که بیشتر از متراژ واقعی کابینت کار شده باشد .تلاش می کنیم، بنابر قانون اتحادیه صنف کابینت سازان روش درست محاسبه متراژ یک واحد کابینت را، دقیق محاسبه کنید.

پیشنهاد مطالعه قیمت انواع کابینت ام دی اف : قیمت کابیت چوبی لوکس اصفهان

قیمت کابینت ام دی اف

فاکتور های  اثرگذار بر قیمت کابینت

ویژگی هایی که قیمت نهایی یک واحد کابینت را تعیین می کند:

 1. دیزاین کابینت
 2. هزینه پایه
 3. متراژ کابینت

دیزاین و طراحی کابینت

طرحی که می‌خواهید دومین عامل مؤثر بر قیمت کابینت‌ ام دی اف است. هر طرح بسته به سبک، مدل و زحمتی که برای آن کشیده می‌شود، قیمت مختلفی خواهد داشت. پس انتخاب طرح حتی به صورت حدودی می‌تواند به شما کمک بسیار زیادی کند. برای انتخاب طرح می‌توانید از آلبوم‌های سازندگان یا اینترنت ایده بگیرید. جزئیات طرح اجرایی مانند: دستگیره و بست ها و یراق‌آلات، لولا و آرام بند نیز مهم است.

هزینه پایه

در اکثر مواقع، هرکابینت بنابر یک قیمت پایه به مشتری تعیین می شود.برای مثال؛ کابینت ام دی اف متری 2800هزار تومان، کابینت گلاس متری 3 میلیون و پانصد و …می باشد. این تفاوت قیمت ها مربوط به مواد اولیه ای است که در ساخت کابینت استفاده می شود.

مواد اولیه کابینت

موادی که جهت ساختن کابینت استفاده می شود دارای ورقه بدنه ، ورقه درها و نماهای رنگی ، صفحه رویه و یراق آلات می باشد .بدنه بیشتر کابینت ها از  MDF روکش ملامینه سفید که به سفید یخچالی و صابونی مشهور است، ساخته می شود  و از لحاظ مدل و متریال استفاده شده در ساخت آن قیمت های گوناگونی دارد .یراق مرغوبی که در ساخت کابینت استفاده می شود شامل ریل ، لولا ، جک و پایه است که این ها نیز دارای کیفیت ها و هزینه های گوناگونی است .

سطح رویی کابینت هم بخش های اثرگذار روی قیمت  تمام شده کابینت است. به همین علت که  هزینه ی مازاد برای مشتری حساب نشود، قیمت صفحه رویه جداگانه برای مشتری محاسبه می گردد .

چیزی که دلیل ایجاد تفاوت بارز در ظاهر و سبک کابینت است، جنس و طرح درهای آن است که بیشترین تاثیر را بر روی قیمت تمام شده می گذارد.

پیشنهاد مطالعه قیمت انواع کابینت ام دی اف : اجرا کابینت چوبی لوکس

قیمت کابینت ام دی اف

تضمین قیمت انواع کابینت ام دی اف

در حالت عادی شما نمی‌توانید برای قیمت کابینت MDF از سازنده تضمین بگیرید و این بستگی به انصاف خود او دارد البته با رعایت شرایط نگه داری صحیح، می توان طول عمر کابینت را چندبرابر افزایش داد.

قیمت متری انواع کابینت ام دی اف

پرسش متداول کابینت ام دی اف متری چند است؟ در صورتی که تعیین قیمت کابینت‌ ام دی اف به صورت متری صحیح نمی باشد. قرارداد بستن متری را اصلاً توصیه نمی‌کنیم. چون هنگامی که شما قیمت متری یک کابینت‌ ام دی اف را پرس و جو می کنید، قیمت مواد خام مورد استفاده در ساخت را به شما خواهند داد و قیمت متری به منزله قیمت تمام شده نیست. چرا که جزئیات بسیاری در فرآیند ساخت کابینت بر تعیین قیمت نهایی آن دخیل هستند. پس نمی‌توانید تنها بر اساس قیمت متری، برآورد هزینه کنید.

علت بعدی مرغوبیت کار، موادی است که بکار می رود. وقتی کابینت ساز قیمت متری ارزان‌تری به شما می‌گوید، بدون شک کیفیت کار و موادی که به کار می‌برد پایین‌تر است. قیمت تمام شده ارزان‌تر که کیفیت پایینی دارد را با قیمت تمام شده بالاتر که کیفیت بهتری ارائه می‌کند، اصلاً قابل قیاس نیستند. قیمت ورق ‌ام دی اف در بازار بسته به نوع، جنس، سایز، ضخامت و کمپانی سازنده متفاوت است. انتظار نداشته باشید که قیمت کابینت mdf های‌گلاس با پلی‌گلس یکسان باشد. حتی های‌گلاس‌های ایرانی قیمتی متفاوت از نمونه‌های ترک دارند. های‌گلاس‌های ترک نیز درجه ‌بندی دارند که بر اثر آن قیمت‌گذاری می‌شوند. ایرانی و خارجی بودن، مات یا براق بودن آن تأثیر بسیار زیادی بر کیفیت و قیمت کابینت ام دی اف آشپزخانه می‌گذارد.

لیست قیمت انواع کابینت ام دی اف

 • کابینت ورق تیسان از 28.000.000 تومان آغاز می شود.
 • کابینت ورق فرامید از 36.000.000 تومان آغاز می شود.
 • کابینت روکش چوب 41.000.000  تومان می باشد.
 • کابینت رنگ پلی یورتان 71.000.000 تومان است.
 • کابینت نئوکلاسیک 49.000.000 تومان است.
 • کابینت ممبران 42.000.000 تومان است.
 • ورق ایزوفام 30 هزار تومان و کابینت های گلاس ترک 38.000 تومان و کابینت های گلاس ایرانی 30 و ملامینه 26.000.000 تومان می باشد.
 • کابینت آماده های گلس سفید 3 متری و 5 متری حاضری سه متری MDFبا قیمت 730.000 تومان فروخته می شود.
 • کابینت آماده ممبران 3 متر زمینی 3 متر دیواری حاضری پیش ساخته با قیمت 10میلیون تومان فروخته می شود.
 • کابینت آشپزخانه هایگلس آماده سه متری پنج متری حاضری پیش ساخته 3 متری ام دی اف با قیمت 7 میلیون و سرویس کامل کابینت آشپزخانه آماده ممبران سفید صدفی با قیمت 11500000 فروخته می شود.
 • کابینت آشپزخانه هایگلس آماده پنج متری حاضری 5 متر زمینی 5 متر دیواری با قیمت 13 میلیون تومان فروخته می شود.
 • کابینت آشپزخانه هایگلس آماده پنج متری حاضری 5 متر زمینی 5 متر دیواری در حدود 9600000 تومان قابل خرید است.
 • کابینت آماده زمینی 130 سانتی متری در حداقل قیمت 2460000تومان خریده می شود.

انواع شیوه های آبندی

بیشتر ‌ام دی اف ‌های موجود در بازار به صورت عایق و ضدآب تولید می‌شوند. در برابر مواد اولیه ای که نیاز به آب‌بندی دارند تا در برابر رطوبت مقاوم شوند. برای این دسته از‌ام دی اف‌ ها از موادی مثل: نانو پلی اتیلن استفاده می شود. این ماده علاوه بر ضدآب کردن  ‌ام دی اف، خاصیت ضد باکتری هم دارند و طول عمر کابینت‌های شما را افزایش می‌دهند.

از سایر شیوه های آبندی، استفاده از ژل یا کرم ویژه است. اصولا این ماده بیشتر در کارگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیوه استفاده از آن هم به این صورت است که پیش از کار گذاشتن سینک و ماشین لباسشویی، همه لبه‌ های برش خورده ‌ام دی اف را با این ژل همپوشانی می کنند. روش‌های مختلف بسیاری برای این کار وجود دارد که از آن‌ها می‌توان به اسپری‌های ضد آب و هر گونه ماده جامد یا مایعی که دارای ذرات نانو پلی اتیلن و سنتز‌های اکسید تیتانیوم باشند.

پیشنهاد مطالعه قیمت انواع کابینت ام دی اف : قیمت کابیت چوبی لوکس اصفهان

قیمت کابینت ام دی اف در اصفهان

            

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.